Nejčastější chyby, které vás připraví o zdravou pokožku

Zdravou pokožku chce snad každá z nás. Nejde totiž jen o její zdravý, které je samozřejmě prvořadé, ale i o její vzhled. Protože zdravá pokožka = krásná pokožka a ta je cílem každé ženy. Možná ale patříte k těm, kterým není příliš přáno a každý den se v zrcadle díváte a odraz matné pokožky a pleti bez života. Říkáte si, čím jste si to zasloužili, že právě vy musíte trpět a hledáte odpověď na otázku, proč tomu tak je. Kde se stala chyba?! A víte co? Možná si za to můžete sami, možná se totiž dopouštíte chyb, kterými sami sebe připravujete o zdravou pokožku.

Chyby, které vás připravují o zdravou pokožku. Neděláte je taky?

Možná jste si až do dnešního dne mysleli, že vám krásná pleť prostě není shůry dána. Že má s vámi příroda jiné úmysly a jednoduše vám nemůže dopřát tak krásnou a zdravím hýřící pleť, jako vaší sousedce od naproti, které jste vždycky tak trochu záviděla. Teď vám možná řekneme něco, co se vám nebude příliš líbit, ale je lepší postavit se realitě čelem. Možná se totiž i vy dopouštíte fatálních chyb, které vás krůček po krůčku připravují o zdravou pokožku. Některé jsou nenápadné, jiné jdou více vidět, ale ve finále všechny škodí stejně. A teď se nabízí otázka: neděláte ty chyby taky?!

Chyba první: lezete pod horkou sprchu

Teď v létě to možná není zrovna aktuální, ale na zimu se to hodí. A dělá to hodně žen. Když se jdete sprchovat, pustíte si na obličej horkou vodu, tu nejteplejší, co vaše tělo snese, abyste se prohřáli. Hm, a právě to je chyba číslo jedna, protože zbytečně teplá voda pokožku vysušuje.

Chyba druhá: neodličujete se

Chyba jako vrata. A co víc, neodpustitelná! Pokud se líčíte, musíte se odličovat. Přes to nejede vlak. Jestliže chcete mít pleť krásnou, třeba jako z alabastru, ale pak si nenajdete čas na to, abyste ji důkladně zbavili líčidel, protože je třeba hodně pozdě a vám se chce spát, pak od ní nemůžete čekat, že vás za tuhle lajdáckou péči odmění krásným vzhledem. Vždyť si to nezasloužíte.

Chyba třetí: opalujete se bez krému

Vystavit pokožku slunci a nachytat trochu toho bronzu, který dokáže muže rozpálit, je jedna věc. Jenže když vylezete na sluníčko a neochráníte svou pokožku dostatečně silným opalovacím krémem, pak ji vědomě vystavíte škodlivému UV záření, kterému se neříká škodlivé jen tak pro nic za nic.

Chyba čtvrtá: nerozlišujete den a noc

Jak je známo, o pleť byste měli jinak pečovat ráno a jinak zase večer. Jenže spousta žen, možná si dokonce můžeme dovolit tvrdit, že drtivá většina žen, tohle vůbec neřeší. Když už péči o pleť přeci jen nějaký čas věnují, udělají to samé ráno i večer. A to je chyba, kdyby to přece bylo jedno, neprodávají se odlišné přípravky, co myslíte? A ne, v tomto případě opravdu nejde o laciný reklamní trik.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.