Jak se vypořádat s novoroční kocovinou

S kocovinou jsme měli tu čest snad úplně všichni. Stačí, když to večer předtím trochu přeženeme s alkoholem a jakmile ráno otevřeme oči, svět se s námi začne točit, žaludek bude dělat bláznivé kotrmelce a hlava bude bolet jako střep. Určitě shodneme na tom, že kocovina není zrovna nic 2x příjemného ani nic, co bychom chtěli podstupovat dobrovolně.

Když se na Nový rok probudíte s kocovinou…

Blíží se konec roku a s ním i neodmyslitelně spojené oslavy. Zábava, rozhýřenost, nějaké dobroty a především velké množství alkoholu už k oslavám Silvestra patří. A stejně jako k poslednímu dni v roce patří večírky, oslavy a alkohol tekoucí proudem, k prvnímu dni v novém roce zase dokonale sedí bolesti hlavy, jazyk lepící se na patro, silná nevolnost nebo neustálý pocit, že se s vámi celý svět točí.

Co tedy máte udělat, až se na Nový rok – a samozřejmě i kdykoli jindy – probudíte s kocovinou? To vám poradíme v následujících řádcích!

  • Dejte si pořádně silné kafe!

    Jestli vám něco na kocovinu může pomoci, pak je to kafe. Ale ne nějaké vyvařené ponožky, jak se říká slabému kafíčku, které nestojí za nic. Potřebujete pořádně silné kafe, které v sobě bude mít dostatek kofeinu, aby dokázalo nabudit váš organismus a navíc napomůže odvézt z těla poslední zbytky alkoholu, takže by se vám mělo rychleji ulevit.

  • Vsadíte na vyprošťovák?

    Záměrně tenhle tip začínáme otázkou, protože ačkoli se ve spojitosti s kocovinou proslulý vyprošťovák často doporučuje, ne všem pomůže. Zatímco někomu se po něm skutečně udělá lépe a mírné množství alkoholu mu pomůže, pro jiného to bude akorát tak poslední hřebíček do kocovinové rakve.

  • Jděte se hýbat!

    Možná vám to zní jako špatný vtip a vůbec si neumíte představit, že se v takovém stavu, kdy vám hlava třeští jako o život a žaludek vyhrožuje, že každou chvíli vyhodí svůj obsah, ani za nic nemůžete k nějakému pohybu přemluvit. Jestliže se ale překonáte a dokážete to, uleví se vám. Sport je totiž jedním z nejlepších pomocníků proti kocovině.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.