Tipy na lakování nehtů. Jaký postup zvolit?

Jestli chcete mít opravdu perfektně nalakované nehty, ale k manikérce se nedostanete, nabízí se nalakování nehtů svépomocí. Existuje několik tipů a triků, jak si celý proces usnadnit, ať už se rozhodnete pro jednobarevné nalakování nebo chcete něco kreativnějšího.

Nikdy se nepouštějte do lakování nehtů, dokud si je nepřipravíte. Je třeba zbavit nehty opravdu všech starších nánosů laku. Odlakovač klidně použijte, i když nemáte nalakované nehty – zbaví nehty případné mastnoty. Potom pilníkem srovnejte nehty do požadovaného tvaru (na přírodní nehty je nejlepší skleněný pilník, ten nehty netřepí. Zatlačte nehtovou kůžičku kopýtkem či pomerančovým dřívkem. jestliže je kůžička příliš tvrdá, namočte ruce na chvíli do teplé vody.

Jak si nalakovat nehty

Začněte výběrem laku. Pokud chcete mít výslednou barvu opravdu zářivou, použijte jako podklad vrstvu bílého laku. Zatímco nehtové lůžko barvu laku poněkud ztmaví, bílý podklad ji nechá vyniknout.

Jestli se vám ihned oprýskává lak na špičkách nehtů, talakujte je základovým lakem dvakrát: nejprve horní polovinu nehtů, po zaschnutí pak ještě jednou celé nehty.

Aby se vám netvořily v laku bublinky, neprotřepávejte ho. Stačí ho 20 – 30 sekund poválet mezi dlaněmi, aby se promíchal. Nejde lahvička s lakem otevřít? Postavte ji dnem vzhůru do horké vody, ale hladina by měla dosahovat jen k uzávěru. Lak by horko poškodilo. během chvilky by měl uzávěr povolit.

Lakování – postup:

Lakovat začínejte ve středové spodní části nehtu těsně nad nehtovou kůžičkou. Do tohoto místa kápněte množství laku, které vám vystačí na nalakování celého nehtu. K lakování použijte metodu tří pruhů: nejprve táhněte štěteček od středu nahoru, poté opakujte na jedné a na druhé straně. Lak nechte důkladně zaschnout a aplikujte druhou vrstvu, kterou většina laků na nehty vyžaduje. Opět nechte zaschnout.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.