Máte nevýrazné řasy? 4 tipy na zvýraznění řas

Původní funkcí řas je chránit oči před nebezpečím. Díky řasám ho tak nějak ucítíme a instinktivně před hrozícím poraněním oči zavřeme. Jenže dnes už nejde jen o bezpečnost, řasy jsou významným dekorativním prvkem, a to především u žen.

Každá toužíme mít řasy dlouhé, pěkně zatočené nahoru a husté. Jenže realita je jiná a většina z nás je se svými řasami nespokojená. Naštěstí na nás myslí kosmetické firmy a předhání se v přípravcích, které nám pomáhají přiblížit se k vysněným řasám. Můžeme mít výrazný pohled rámovaný krásnými řasami. Pár tipů vám dáme i my.

V hlavní roli řasenka

Samozřejmě, nalíčené řasy jsou mnohem svůdnější. Aby to tak bylo pořád, vyměňte ji vždy po 2 – 3 měsících. Pak už řasenka vysychá a neplní svůj účel na sto procent. Kvůli vysychání se nevyplatí ani používání voděodolné řasenky, ta totiž vyschne ještě dřív.

Natočené řasy

Pokud používáte kleštičky k natočení řas, použijte je před nanesením řasenky. Nalíčené řasy byste si mohli kleštičkami vytrhat. Pro kouzelně natočené řasy ale můžete raději zvolit  speciální řasenku pro natočení řas. Vše je totiž o štětečku. Ten správný nadzvedne a natočí vaše řasy mnohem lépe než kleštičky.

Opravdu husté řasy

Chcete i bez aplikace umělých řas mít ty své mnohem hustší. K tomu stačí jednoduchý trik: než nanesete na řasy řasenku, aplikujte na ně štětcem pudr. Výsledek bude překvapivý. Pokud chcete pro lepší efekt nanést víc vrstev řasenky, nechte vždy tu předchozí dokonale zaschnout, aby šly řasy dobře rozčesat.

Večerní rituál

Aby si řasy v noci odpočinuly a nevypadávaly otíráním o polštář, je každý večer naprosto nezbytné je odlíčit. Nechoďte spát nalíčená, ani kdybyste byla opravdu hodně unavená. Po odlíčení dopřejte řasám výživu v podobě olejové masáže. Na vatovou tyčinku naneste kokosový, ricinový nebo olivový olej a přejíždějte tyčinkou po celé délce řas.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.