Padání vlasů

Padají vám vlasy? Problémů může být mnoho

Také se ráno zděsíte, kolik vlasů najdete na svém hřebenu? Pokud ano, je dobré upozornit, že padání vlasů, tedy v menší míře, je zcela normální. Co ale v případě, kdy to přesáhne únosnou mez? Je třeba znát hlavní příčiny.

Dědičnost

O té se v souvislosti s padáním vlasů mluví hlavně u mužů. Musíme ale říci, že to stejné se může objevovat i u žen. Pokud vaše babička nebo maminka má v pokročilejším věku spíše řidší vlasy, potom počítejte s tím, že se podobná věc může objevit i u vás. Jak zastavit padání vlasů v tomto případě? Genetiku nijak nezměníte a je třeba si na toto zvyknout. Pochopitelně ale jsou cesty, jak daný problém alespoň co nejvíce minimalizovat. Sem patří:

  • podpora růstu vlasů,
  • výživa vlasů,
  • správná péče o vlasy.

Stres

Je jedno, jestli jde o stres z práce, nebo se jedná o stres z vašeho osobního života. Říká se, že stresu můžete dokonce i zešedivět. A to je pravda. Stejně tak můžete vlivem jeho o vlasy i přijít, jelikož budou výrazně padat. Dnes už však existuje transplantace vlasů, a pokud se jedná o problém skutečně zásadní, můžete si nechat vlasy nastřelit. Díky tomu budete opět vypadat dokonale.

Padání vlasů
Padání vlasů

Stravovací návyky

Když jíte špatně, projeví se to v různých oblastech. A v souvislosti s vlasy to bude také. Primárně je správné jíst pestrou a vyváženou stravu, plnou ovoce a zeleniny. Co vašemu tělu a pochopitelně i vlasům nedělá dobře, to jsou různé polotovary, které obsahují velké množství chemických látek.

Špatná péče

Může to začínat i u nesprávného mytí. Stejně tak hraje roli nekvalitní nebo přímo špatný šampon i kondicioner. K tomu přidejme špatné rozčesávání, nebo i sušení příliš horkým vzduchem. To všechno jsou dokonalé ukázky toho, jak byste se k vašim vlasům rozhodně chovat neměla. Snažte se naučit, jak o ně pečovat a problém s tím, že vám budou padat, se automaticky a sám vyřeší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *