Mateřství – nejlepší fáze života?

O mateřství se říká, že je to nejkrásnější období v životě ženy. Už v období těhotenství maminky navazují vztah se svým miminkem, přičemž po porodu tohle pouto mnohonásobně zesílí a stává se z něho láska na celý život. Ačkoli nám média nebo časopisy poskytují o mateřství jasný obrázek a společnost tak tvoří jakýsi ideál, ne vždy je tohle období takové, jaké jsme si ho s rostoucím bříškem představovali.

Mateřství je o lásce, ale i o únavě

Určitě ani vám neunikly tisíce a tisíce obrázků či fotografií šťastných žen s úsměvem od ucha k uchu, které v náručí drží své miminko. Z takových fotek srší láska a pohoda, jenže ne vždy je tohle období takové. Je pravda, že mateřství ženu změní, její priority se rázem změní a na první místo se dostává dítě.

Jenže tohle období je i o únavě. Zvláště první dny po návratu z porodnice mnohdy melete z posledního. Vstáváte několikrát v noci, kdy máte problém rozlepit oči, přes den na rukou kolébáte plačící uzlíček neštěstí a musíte být hodin ve střehu.

Co vám o tomhle období nikdo neřekne?

Před porodem vám vaše okolí říká, jak si to budete užívat, jak budete budovat vztah s dítětem, jak budete zářit štěstím. Dá se tomu ale věřit? Na jednu stranu určitě ano. Nikdo vám ale neřekne, že budete padat na ústa, že se nevyspíte minimálně do doby, než bude dítěti deset let, že budete zavalená plínkami, vlhčenými ubrousky a flaškami, že vás budou bolet bradavky z kojení, budete mít kruhy pod očima a nestihnete si týden umýt hlavu. O holení nohou nebo intimním životě si můžete v mnoha případech nechat jen zdát, protože když už se dostanete do postele, usnete jako špalek.

Netrvá to věčně

Možná tohle náročné období právě prožíváte. Jste unavená, kolikrát máte chuť to vzdát, zažíváte stavy, kdy si připadáte jako neschopná matka. Uklidníme vás, tohle období jednoho dne skončí. Dítko poroste a s ním se změní celý režim. Už nebude tolik plakat, nebude vstávat 20x za noc, bude s ním mnohem více zábavy, začne na vás vědomě reagovat a bude to čím dál lepší.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.