Máte opotřebovanou pohovku? Vyzkoušejte praktické rozkládací pohovky

Pohovka je v domácnosti velmi oblíbený kus nábytku. Obvykle se s ní setkáváme v obývacím pokoji, ale často bývá postavena i v jiných místnostech, například ve větší kuchyni či obytné ložnici. Když se časem opotřebuje a vy si chcete vybrat novou, možná je dobré se zamyslet nad rozkládací.

Rozkládací pohovky jsou praktické

Když si pořídíte rozkládací pohovku, vyřešíte zároveň i příležitostné spaní pro hosty. Dokáže také vyřešit s nedostatkem místa v bytě například v garsoniéře. Výhodou je, že na trhu jsou rozkládací pohovky různých rozměrů, takže se vejdou i tam, kam běžný gauč či válendu nedostanete. Do úplně malých místností se hodí pohovky dvoumístné, u nichž se podle potřeby dá rozložit jen jedna část. V každém případě je potřeba změřit si prostor, kam chcete pohovku postavit a zvážit, jak často ji chcete rozkládat.

Pohovka pro každodenní spaní

Jestliže hledáte rozkládací pohovku pro vaše každodenní spaní, zaměřte se na zpracování a pohodlnost. V dnešní době se vyrábí takové pohovky, na nichž se vyspíte opravdu pohodlně, ty nejlevnější modely to ale asi nebudou. V pohodlné lůžko se může změnit třeba rohová pohovka, která je součástí sedací soupravy nebo sedačka ve tvaru písmene “U”. Jednoduchým povytažením vznikne dostatečně rozměrné lůžko, na němž se vyspí pohodlně dvě osoby (často i s dítětem). O rozměrech lůžka by měl informovat výrobce, bývají uváděné v parametrech výrobku.

Řešení do malých bytů

O tom, že rozkládací pohovka je vhodná do malých bytů jako řešení spaní vašeho nebo vašich hostů, jsme už psali. Taková pohovka ovšem dokáže vyřešit i nedostatek úložných prostor, protože se v naprosté většině vyrábějí z úložnou částí pod sedáky. Můžete si tam odložit nejen náhradní lůžkoviny, ale klidně i sezónní předměty, které vytahujete jen jednou za čas.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.