Stěhujeme se! Jak se z toho nezbláznit?

Stěhování bez stresu začíná rozhodně dřív, než v den, na který máte objednané stěhováky.   Jestli se chcete přestěhovat v klidu,  naplánujte si už měsíc dopředu. jestli zavoláte profesionální firmu,s čím vám pomůžou přátelé, kde seženete dostatek obalů a jak velké auto budete potřebovat.

Před zabalením třiďte a nekompromisně vyhazujte

Některé věci v novém bytě už prostě nebudete potřebovat, takže není nutné je balit a převážet. Třiďte je ale nejen na ty, co skutečně potřebujete a ty, které již dosloužily, ale také podle jednotlivých místností, v nichž se budou vybalovat. Každou krabici označte podle toho, co obsahuje a kam má bude v novém bytě patřit (například: servis po babičce – jídelna – pozor, nerozbít!).

Do čeho zabalit

Jestli stěhujete svépomocí, musíte si obstarat obalový materiál, vyplatí se mít kartonové krabice, na oděvy se hodí igelitové nebo pevnější mikroténové pytle. Pokud si objednáváte stěhovací firmu, zapůjčí vám i potřebný obalový materiál, jako jsou bublinkové fólie na křehké věci či kartonové krabice všech velikostí.

Jestli máte v bytě dost místa, vyčleňte si jeden pokoj na odkládání už zabalených věcí. Můžete začít balit s předstihem ty, co nebudete příštích pár dnů potřebovat, a nečekat se vším na poslední chvíli.

Na stěhování musí být lidi. Máte dost kamarádů?

I kdyby ano, může se stát, že v daném termínu mají něco naplánováno, a to i v případě, že je požádáte s dostatečným předstihem. Dobrá stěhovací firma vám dokáže zajistit nejen dost velké auto, ale také dostatek vyškolených stěhováků.

Některé společnosti nabízí stěhování “na klíč”, postarají se úplně o všechno od balení, přestěhování, následné vybalení až po úklid. Stačí dát konkrétní dispozice a odjet si třeba na víkend k babičce.Za tuto službu si sice připlatíte, ale stěhování přežijete bez nervozity, v úplné pohodě.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.