Alergie na lepek a její projevy

Křeče, průjem, nadýmání, zvracení či dokonce vyrážka po konzumaci určitých potravin – tak takhle nějak se projevuje alergie na lepek, což je onemocnění, kterým můžeme trpět v kterémkoli věku. Alergie se tak může projevit jak u malých miminek, tak u dětí v pubertálním věku stejně jako u dospělých nebo starších lidí. Co se týče příznaků a projevů tohoto onemocnění, je to individuální a mnohdy dochází i k doprovodným projevům jiných chorob, což nás může zmást a svést z cesty.

Jak poznám, že mám alergii na lepek?

Mnoho lidí prvotní příznaky alergie na lepek opomíjí nebo zamění s jinými zdravotními obtížemi. Inu, kdo z nás by někdy netrpěl zácpou, nebylo mu špatně, nezvracel by nebo se mu na těle zničeho nic neobjevila vyrážka. Možná jste i vy zaznamenali některý z těchto zdravotních neduhů, ale nepřikládali jste jim pozornost. Teď si ale začínáte pohrávat s otázkou: nemám i já alergii na lepek?!

Příznaky alergie na lepek

Pokud na sobě zpozorujete některý z níže zmíněných příznaků, můžete to považovat za náznak, že i vy patříte mezi lidi alergické na lepek v potravinách. Je možné, že budete trpět mírnější formou tohoto onemocnění, které se říká intolerance lepku.

Příznaky:

  • Alergie na lepek a její projevy, kdy máte pocit, že se na vás svalila všechna tíha světa – i to může být příznakem alergie. Lidé trpící tímto onemocněním si často stěžují na pomalejší myšlení či problémy s koncentrací, což se projeví okamžitě po konzumaci jídla obsahujícího lepek.
  • Závratě nebo ztráta rovnováhy, kdy se vám po jídle začne motat hlava, žaludek budete mít jako na vodě nebo dokonce ztratíte rovnováhu a upadnete.
  • Příznakem alergie na jídlo s obsahem lepku mohou být i časté bolesti hlavy nebo silné migrény, kdy vám hlava začne třeštit jako o závod okamžitě, kdy si dáte nějaké jídlo, které obsahuje lepek.
  • Výkyvy nálad
  • Úzkost
  • Otoky kloubů
  • Hormonální nerovováha

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.