Kvalitního a šikovného zubaře se nemusíte bát

Čeká vás pravidelná preventivní prohlídka u zubaře a už jen při pomyšlení na ni se vám svírá žaludek strachem? Zamyslete se, jestli by to nešlo jinak a poohlédněte se po zubní ordinaci, ve které bude návštěva bezbolestná a výsledek perfektní.

Chtějte pro sebe to nejlepší

Ne vždy preventivní prohlídka dopadne dobře. Noční můrou každého, kdo se ocitne na zubařském křesle je verdikt „musíme to vytrhnout“. Bezproblémové trhání zubů ovšem není zcela samozřejmá věc. Vyžaduje jak šikovnost dentisty, tak patřičné technické a medicinské vybavení. Především musí doktor nejdřív udělat vše proto, aby zub zachránil. Extrakce je vždy až krajním řešením. Provádí se buď klasicky nebo chirurgicky, a i laikovi je jasné, že druhá varianta je náročnější. Vyžaduje odklopení sliznice, frézování kosti, následné sešití rány, stehy a dodatečnou léčbu antibiotiky. Nabídku lokální anestezie ovšem neodmítejte ani v jednom případě.

Už jste slyšeli o endodoncii?

Endodoncie je termín, kterým se označuje ošetření zubu, který kaz napadl tak výrazně, že zasahuje do zubní dřeně nebo když hloubkové ošetření zubu vyžadovalo zásah až k nervu. Ač to zní jakkoliv zlověstně a nepříjemně, zubní lékaři, kteří vykonávají endodoncii se snaží především zub zachránit. Speciální membránou postižený zub izolují, aby si zajistili sterilní prostředí bez slin a bakterií, následně se jej pokusí bezbolestně vyčistit a zrekonstruovat chybějící části. Kanálky zaplní speciální výplní a pak přijde na řadu modelování nebo protetická náhrada.

Pokud jste nespokojení, odejděte

Dnešní doba skýtá pacientům možnosti, které kdysi nebyly. Spádovost nepustila nikoho za hranice sídliště ani v lékařské péči. Ty časy jsou naštěstí dávno pryč. Proto, když si myslíte, že váš dentista má rezervy, na které doplácíte, obraťte se na jiného. Je jen na vás, komu se svěříte do odborné péče.

O vaší spokojenosti může rozhodovat nejen obratnost a odborná kvalifikace samotného lékaře, ale i technické vybavení jeho ordinace. To nejmodernější dokáže nepříjemné úkony výrazně zkrátit a provést méně invazivně.

Zdroj obrázku:
goodluz / Shutterstock.com

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.