Když je táta daleko, aneb jak snášet rodinná odloučení

Pokud se z jakéhokoli důvodu musí rodina rozdělit, zpravidla tím nejvíce trpí právě děti. Ačkoli si dospělí často myslí, že děti takové věci nevnímají, opak je kolikrát pravdou. Právě pro děti je velmi obtížné snášet rodinná odloučení, i když to mnohdy nedají najevo. Nezáleží na tom, zda jeden z rodičů musí na delší dobu pracovně odjet, nebo zda se rodina rozdělila vlivem rozchodu či rozvodu. Pokud i vy řešíte tuto situaci, jste tady správně. Pokusíme se vám poradit, jak snášet rodinná odloučení s úsměvem.

Pár tipů jak snášet rodinná odloučení

V následujících řádcích vám přinášíme několik tipů, která vám pomohou snášet rodinná odloučení – především pak dětem. Ty mnohdy snáší podobné situace daleko hůře nežli dospělí a je tedy potřeba jim pomoci.

Vysvětlete situaci

Pokud se vaše manželství rozpadlo a tatínek dětí se odstěhoval jinam, to nejhorší, co svým dětem můžete udělat, je lhát jim. Svoje ratolesti nemusíte vodit za nos, mnohem lépe uděláte, když si s nimi v klidu sednete a danou situaci se jim pokusíte vysvětlit. Nemusíte zacházet do přílišných detailů, dětem stačí nastínit, proč se tomu tak stalo, více vidět nepotřebují.

Jak to bude teď?

Když už si s dětmi sednete a vysvětlíte jim, co se stalo, nebylo by určitě od věci, pokud byste jim řekli, jak to bude teď. Jestliže jste s partnerem už domluveni, jak a kdy se bude s dětmi vídat, jak často si je bude brát na víkendy a podobně, určitě to dětem řekněte.

Nebraňte ve styku

Ať už jste si s bývalým partnerem rozešli v dobrém či ve zlém, nikdy by tím neměly trpět děti. Zvláště pokud jste na sebe naštvaní nebo dokonce rozhádaní. Nikdy se dítka nesnažte postavit do role, kdy se stanu vaší zbraní proti bývalému partnerovi. Mstít se na dětech a bránit jim ve styku s tatínkem rozhodně není na místě.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *