Přemýšlíte nad seznamkou? Na tyto věci si dávejte pozor

Není pravda, že na seznamce hledají jen zoufalci a partnera pro život tam stejně nenajdete. Když hledáte dobře a na správných místech, naděje, že vaše trpělivost bude odměněna, je poměrně vysoká. Není ale seznamka jako seznamka, v některých je šance na reálný vztah mnohem nižší.

Pokud byste si rádi našli partnera či partnerku prostřednictvím online seznamky, měli byste se naučit rozlišit tu dobrou od méně spolehlivé. Co všechno vám napoví, že jde o seriózní seznamku a na co dát pozor při online seznamování.

Placená seznamka nemusí být lepší

Panuje rozšířený názor (a většinou je i pravdivý), že lepší šance na seznámení je na placených seznamovacích portálech, protože nutnost zaplatit nějaký poplatek eliminuje počet falešných profilů a těch, kdo se na seznamky přihlašují z jiných, než vážných důvodů.

Poplatek je pochopitelný, zvlášť když seznamka nabízí různé psychologické testy a filtry, které vám nabídnou jen takové protějšky, které odpovídají vašemu profilu. O tomto poplatku byste ale měli vědět hned a akceptovat ho. Některé seznamky se ovšem prezentují, že jsou zdarma, ale nepustí vás bez poplatku téměř nikam, ani k fotografiím protějšků. To naznačuje dost neseriózní praktiky.

Bezpečný internet

Většina z nás má přirozenou potřebu o sobě sdělit co nejvíc, aby se případný zájemce mohl informovaně rozhodnout. Při online seznamování to ovšem neplatí tak docela, jsou informace, které by neměly být zveřejněné online, o fotografiích to platí dvojnásob (žádné intimní fotografie do profilu, ani později při komunikaci se zájemcem na sociálních sítích!). 

Na druhou stranu profil bez jediné fotografie a s minimem informací nevzbuzuje právě důvěru a je na seznamce v podstatě zbytečný. Tak, jako se asi i vy budete orientovat podle fotografie obličeje a postavy, podle informací o zaměstnání a koníčcích, i případní zájemci potřebují tyto základní údaje. Všechno ostatní si můžete říct osobně na schůzce. A stejně, jako by měl být bezpečný kontakt na internetu, musíte myslet na bezpečí i při osobní schůzce: vždy oznamte někomu blízkému, kam jdete a s kým. První schůzka by pak měla proběhnout na veřejnosti, kde je víc lidí.