Zajímavosti o bezlepkové dietě

O bezlepkové dietě se toho napsalo již spoustu. Zajímají se o ni nejen ti, kteří musí dietu dodržovat, ale i hodně lidí, jež si o této dietě pouze chtějí rozšířit své obzory.Pokud vás informace o bezlepkové dietě zajímají, nenechte si ujít dnešní článek. Co je to bezlepková dieta? Kdo jí musí dodržovat? Jaká přináší omezení? To je výčet těch nejčastějších otázek, na které možná hledáte odpověď i vy. Tak si pojďme o této dietě, která patří mezi nejčastější, říci něco bližšího.

Informace a zajímavosti o bezlepkové dietě

Bezlepková dieta se stane nedílnou součástí života těch, kterým byla lékařem diagnostikována alergie na lepek. Zároveň ji dodržují i pacienti s celiakií či Duhringovou nemocí. Celiakie je onemocnění, při kterém není tělo člověka schopné přijmout lepek a vstřebat jej. Lepek je směs bílkovin nacházejících se v obilných zrnech.

V čem spočívá bezlepková dieta

Cílem bezlepkové diety je zcela omezit příjem lepku, ze stravy jsou tedy vyloučeny složky získávané ze zrnin obsahujících obiloviny –  konkrétně pak pšenice, ječmen, žito a špalda. Nutno ale zmínit, že ačkoli se traduje domněnka, že je intolerance lepku způsobena především pšeničnými výrobky, ne všechny tyto výrobky lepek obsahují.

Když se lepek ukrývá

Velmi často se lepek nachází v potravinách, u kterých byste to rozhodně nečekali. Jedná se o nástrahy, kterým se v bezlepkové dietě snažíme předcházet a vyhýbat. Pokud člověk musí dodržovat bezlepkovou dietu, měl by si dát záležet na tom, jaké výrobky a potraviny si kupuje. Na potravinách je zpravidla napsáno, že neobsahují lepek případně je na nich symbol přeškrtnutého klasu.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.