Cviky na prsní svaly

Posilování prsních svalů je oblíbené zejména u mužů, ale zapomínat by na tyto cviky neměly ani ženy. Většinou si spojujeme tento typ posilování s fitness centrem a posilovacími stroji. Cviky na prsní svaly lze však provádět i z domu a nepotřebujete k tomu žádné složité pomůcky a stroje.

Co budete potřebovat je akorát podložka na cvičení a dvě PET láhve, případně nějaké plastové láhve naplněné vodou. Máte-li doma činky je to lepší, ale zvládnout se to dá i bez nich. O tom vás ostatně přesvědčí i online lektorka, která cviky předvádí. Pokud jste se rozhodli udržovat se ve formě a udělat něco pro svou postavu a zdraví, pak byste neměli zapomínat při cvičení na žádnou partii svého těla.

Procvičujte každou část svého těla

Mnoho žen posiluje pouze nohy, břicho, zadek a zapomíná na ruce, záda a hrudník. Přitom jsou to i prsní svaly, které jsou nejen pro hezký vzhled důležité. Pravidelné posilování této partie podpoří správnou funkci hrudníku, tím je činnost našeho srdce a dýchacích svalů.  Dobře vytvarovaný hrudník je bezesporu estetickou záležitostí, ale stejně tak je to důležité pro naše srdce a plíce. Cviků na prsa existuje celá řada, proto neváhejte a vyberte si ty, které vás budou i bavit. Vím, že rozhodnout se udělat něco pro své zdraví a postavu je mnohdy složité. Překonat ten první pocit lenosti a nevole. Odměňujte sami sebe za každé cvičení a uvidíte, že vás to začne bavit.

Jak se motivovat k cvičení

Jednak si pusťte motivační hudbu, která ve vás vzbudí chuť k pohybu, a také si vždy udělejte nějakou malou radost. Ať už je to nákup nového trička, výlet na oblíbené místo nebo cokoliv vás napadne. Třeba jen relaxační hodinka. Spojte si cvičení s něčím hodně příjemným. Cvičení byste měla brát tak, že cvičit chcete – nikoliv, že musíte. Již samotné slovo „musím“vzbuzuje v člověku odpor. Proto si neříkejte „já musím“, ale já chci. Chci mít hezký hrudník a chci být zdravá. Na každém začátku se vás lidé ptají – proč to děláš? A na konci vší té dřiny říkají – jak jsi to dokázala?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *