Je pro vás důležité přesné vážení zboží při prodeji? Využít můžete plošinové váhy

Zejména v obchodním styku je velice důležité, abychom mohli výstup z naší váhy považovat za pravdivý. Právě proto musí mít kvalitní váha metrologické ověření. Na trhu dnes najdete celou řadu přístrojů, které můžeme využívat k přesnému vážení. Obvykle se jedná například o prodej surovin či výrobků, takže hlavní využití je v obchodě, kde je přesnost vážení naprosto nezbytná.

Plošinová váha
Plošinová váha

Zaujme především všestrannost

Váhu můžeme použít k nejrůznějším účelům, jak jsme naznačili v úvodu. Soustředíme-li se však na prodej zboží nebo surovin, ve většině případů využíváme takzvané plošinové váhy. Může se jednat například o vážení masa v řeznictví, vážení ovoce a zeleniny při stránkovém prodeji, ale jsou zde také plošinové váhy, které dokáží vážit suroviny třeba ve sběrně. Zde je samozřejmě pochopitelné, že se jedná o přístroje mnohem větších rozměrů. Právě na těchto příkladech je patrná univerzálnost. Právě nejuniverzálnější jsou plošinové váhy, které mohu nabídnout široké spektrum využití napříč různými obory. Nejčastějšími funkcemi plošinové váhy je schopnost:

  • Zvážit obal
  • Jednoduchý počítací režim a nulování

Tyto základní funkce se u plošinové váhy využívají zcela běžně. Výběr vhodného modelu je potřeba přizpůsobit našim požadavkům. Pokud víme, že potřebujeme vážit velké a těžké předměty, musí tomu odpovídat také rozměry váhy. Sledujte samozřejmě také rozsah, v jakém přístroj váží.

Metrologické ověření

Vyžadujete-li vysokou přesností vážení, je potřeba aby váha měla již zmiňované metrologické ověření. Právě tato skutečnost je znakem profesionálních přístrojů. Patří mezi ně také metrologicky ověřené váhy T-Scale. Metrologické ověření je již zahrnuto v ceně přístroje. Můžete si vybírat ze zařízení vhodných do menších prodejen, kuchyní či bufetů, vybavených hygienickou plošinou z nerezové oceli. V nabídce jsou ale také mnohem rozměrnější modely, které disponují například napojením na PC nebo tiskárnu či nabízejí další funkce.