Jak vybrat oční linky a jak to nepokazit

Oční linky nejsou trendem poslední doby. Trendem poslední doby jsou ale výrazné oční linky, které se nosí po celý den, nejen do večerní společnosti. Jestli jste jim ještě nepřišla na chuť, je nejvyšší čas je pro sebe objevit. Oční linky mohou být elegantní, sexy i docela rebelské, je jen na vás jaké linky vybrat.

Oční linky s sebou přináší několik zajímavých bonusů, díky nimž bude váš vzhled neodolatelný: zvýrazní tvar oka, prohloubí pohled a umí i opticky “zahustit” řasy. Možná se jim teď vyhýbáte proto, že si je neumíte nakreslit dokonale symetricky. K tomu stačí ale jen menší trénink, abyste měla jistější ruku. 

Jak na dokonalé oční linky

Aby oční linky splnily svůj účel a vytvořily opravdu podmanivý výraz, je vhodné držet se základních pravidel:

  • linka musí s tvarem vašich očí souznít, tedy nejlépe by měla kopírovat linii horních řas
  • jestliže máte ale oči posazené daleko od sebe, vyvarujte se protažení linky hodně do strany
  • s očima velmi blízko sebe zase nesmíte začít linku hned u vnitřního koutku, ale až zhruba v polovině oblouku směřujícího vzhůru (klidně ji ale můžete protáhnout ve stylu Kleopatra)
  • jestliže máte svěšené oční koutky, neměla by linka směřovat až k vnějšímu koutku, ale spíš lehce vzhůru nad něj

Jak vybrat správné oční linky

Pro začátečnice doporučujeme kajalovou tužku nebo fix, kterými se linka lépe vykreslí, i když nemáte právě nejjistější ruku. Je ale pravda, že linka není tak výrazná a nemá takovou trvanlivost, jako tomu je u linek tekutých a gelových. Tekuté linky jsou mnohem výraznější a působí elegantněji jen to chce trochu praxe. 

V každém případě je snadnější linky nanášet, když si víčko natáhnete trochu do strany (nikdy ne k obočí). Také je dobré mírně zaklonit hlavu. Aby nebyla linka kostrbatá, mějte ruku podepřenou, tím bude tah štětcem jistější. a jestli si nejste jistá, že zvládnete dokonalou linku jedním tahem, nevadí – udělejte si na víčku několik bodů, které jen propojíte.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.