Běhání

Jdeme běhat! Jak se vybavit?

Byl by hřích trávit teplé jarní dny doma. Také vás sluníčko láká k pohybu a říkáte si, že byste už opravdu měla začít běhat? Tak konec výmluv a pojďme na to!

Základem jsou kvalitní boty

Nejdůležitější při sportování je si vybrat vhodnou obuv na sport, která dopřeje vašim nohám náležité pohodlí. Pohodlí není ale vše! Při výběru bot byste se měli zaměřit i na kvalitu. Proto vybírejte vždy boty, které jsou přizpůsobené na sportování venku. Většinou mívají vnitřek vypolstrovaný – to proto, aby mírnily dopady pro vaše klouby vzniklé běháním. Prověřené jsou například sportovní boty Nike.

Základem jsou kvalitní boty
Základem jsou kvalitní boty

Tip: Vždy si pořiďte boty alespoň o půl čísla větší, než normálně nosíte.

I doplňky se budou hodit!

Doplňky nejsou nezbytně nutné, ale pohyb na čerstvém vzduchu vám bezesporu výrazně zpříjemní. Mohou být praktické a na vašich běžeckých túrách vám mohou ledacos ulehčit. Praktickým doplňkem mohou být potítka, která vám umožní být fresh po celou dobu vašeho sportování, aniž byste museli s sebou nosit ručník.

Hodit se bude lahev na pití, sportovní batůžek či taška a samozřejmě kšiltovka či sluneční brýle. Nám se osvědčily kšiltovky Nike, které navíc hezky sají pot a nenechají ho stékat po obličeji.

Kšiltovka Nike
Kšiltovka Nike

Buďte vidět!

Nebojte se oblečení s barevnými prvky, se kterými rozjasníte svůj sportovní outfit. Navíc budete i náležitě vidět, a to je důležité zejména u silnice. Oblečení by mělo být prodyšné a hlavně pohodlné, aby se vám v něm sportovalo dobře, a hlavně s grácií.

Všechno oblečení dokonale slaďte a bude se vám sportovat jedna báseň.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *