Jaký je život před a po svatbě?

Jaký je život před a po svatbě? To je otázka, nad kterou se chtě nechtě musí zamyslet každý, kdo se chystá vstoupit do posvátného svazku zvaného manželství. Nebudeme si nic nalhávat – každému musí být jasné, že se single život v mnoha ohledech liší od života v manželství, kdy už nejedete tak úplně sami za sebe a fungujete jako oficiální pár. Možná i vy máte před svatbou a s touto otázkou si teď lámete hlavu. Rozhodli jsme se připravit náš dnešní článek, ve kterém se společně s námi můžete podívat, jaký je život před svatbou a jak se promění po svatbě. Doufáme, že vás realita od vyslovení závazného „ano“ neodradí!

Jaký je život před a po svatbě, aneb hodně věcí se mění!

Vstoupit do manželství je zásadním krokem v našem životě. Když už se tak rozhodnete, měli byste si být jistí. Možná je pro vás ale důležitá představa, jak hodně se váš dosavadní život změní. Jste připraveni dozvědět se pravdu? Tak jdeme na to!

Věc první: Společné bydlení

Pokud jste s láskou vašeho života nebydleli ještě před svatbou, tak po ní spolu s nejvyšší pravděpodobností bydlet budete – pokud ne, tak by to bylo opravdu hodně zvláštní. Společné bydlení s sebou přináší několik změn a rozhodně se to netýká jen zvednutého prkénka na toaletě. Společné usínání, společné stolování, společně strávené večery a mnoho dalšího den co den. Zvyknete si?

Věc druhá: Prstýnek prozradí situaci

Neodmyslitelnou součástí svatby jsou snubní prstýnky, které byste po svatbě měli nosit na prsteníčku levé ruky. Což o to, prstýnky nosí většina z nás, jenže ten snubní mluví za vše. To může být překážka pro ty, kteří si čas od času potřebují zvýšit sebevědomí nezávazným flirtem. Jakmile máte na ruce snubák a dotyčný cíl vašeho zájmu jej uvidí, pak s největší pravděpodobností ztratí zájem. No zkrátka smůla.

Věc třetí: Nové příjmení

Pro ženy sňatek souvisí i se změnou příjmení, ke které dle zákona nemusí dojít, ale v drtivé většině případů žena přijme mužovo příjmení. I v tom spočívá další změna, neboť zvyknout si na nové jméno chvilku trvá. A to nejen po stránce psychické, kdy můžete mít pocit, že kus vašeho života najednou přestal existovat, ale i po stránce technické, kdy na tento fakt jednoduše zapomenete a podepíšete se starým příjmením.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.