Jak zachránit manželství?

Ještě před pár týdny bylo všechno v naprostém pořádku a ve vašem vztahu vládla dokonalá harmonie. Jenže pak přišel den, kdy se to najednou zlomilo a vy začínáte mít pocit, že se vzájemně odcizujete, máte jiný životní směr a vaše cesty se tak pomalu rozchází. Možná i vy patříte k párům, na které dopadla manželská krize a vy si nyní pohráváte s myšlenkou, jak zachránit manželství, na kterém vám tolik záleží? Určitě jste spolu prožili spoustu krásných chvil a vy nechcete společně prožité roky zahodit jen díky tomu, že se nad vaším vztahem právě začala stahovat černá mračna. Nebojte se, poradíme vám, jak zachránit manželství a poslat tak krizi, která jej momentálně ovládá, k šípku!

3 rady, jak zachránit manželství

Stereotyp, nuda a pocit, že jste pořád jen s tím jedním člověkem přepadne asi každého z nás. Dlouholeté vztahy a manželství už zkrátka taková jsou. Jestli i váš vztah postrádá tu správnou jiskru, rozhodně to není důvod k tomu, abyste sháněli rozvodové papíry. Máme pro vás 3 rady, díky kterým se vám podaří vaše manželství zachránit!

Rada první: Otevřeně si promluvte

Možná to zní jako ohrané klišé, ale komunikace je ve vztahu jedním z nejdůležitějších pilířů. Jestli cítíte problém, pak si najděte chvilku a otevřeně si o tom promluvte. Jeden druhému sdělte, co se vám zdá jinak, co vám vadí a jaké mezi vámi pociťujete změny. Potom se společně snažte přijít na řešení, díky kterému se vám podaří vrátit vaše manželství zpátky do zažitých kolejí.

Rada druhá: Najděte si nové společné zájmy

Možná jako pár chodíte jednou do měsíce na romantickou večeři do restaurace, ale jinak máte každý jiné koníčky a zájmy. To je samozřejmě v pořádku, v každém vztahu je potřeba, aby manželé trávili nějaký čas každý sám nebo s přáteli. Pokud ale vaše manželství prochází krizí, pak je potřeba vnést do něho opět šťávu a to například novými společnými koníčky. Můžete chodit hrát squash nebo tenis, můžete si jít zaplavat, udělejte si zvyk, že dvakrát do měsíce půjdete do kina. Možností je spousta!

Rada třetí: Zapracujte na intimních chvilkách

Další neodmyslitelnou součástí vztahů i manželství je sex, bez kterého to jednoduše nejde. Možná vaše krize vychází právě z této oblasti a v takovém případě je potřeba s tím něco udělat. Nepomůže-li si promluvit, co se vám na vašem intimním životě nelíbí nebo co vám již přijde nudné, pak jednoduše zapojte fantazii a zkuste to jinak. Můžete zapracovat na předehře, můžete vyzkoušet jiné sexuální polohy nebo místa, na kterých jste se ještě nemilovali. Ani tady nejsou žádné hranice, které by se nedaly překročit!

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.