Jak zvládnout rozchod s partnerem

Jak zvládnout rozchod s partnerem – to je otázka, kterou si minimálně jedenkrát za život položí snad každá žena, jež si projde touto nepříjemnou zkušeností. Pokud vás partner opustil, není se čemu divit, že se cítíte pod psa a toužíte ho získat zpátky. Přijít o milovaného člověka, se kterým jste i několik let společně kráčeli jednou životní cestou, není nikdy jednoduché a rozchod dokáže srazit na kolena i ty nejsilnější z vás. I přesto je ale nutné smířit se s tím, že chvilky plné štěstí jsou pryč a vy za tímto obdobím musíte udělat jednu pořádně tlustou čáru. V dnešním článku vám poradíme, jak zvládnout rozchod s partnerem a neutvrdit jej v názoru, že se rozhodl správně.

Jak zvládnout rozchod s partnerem ve třech krocích

Ať už k rozchodu došlo po několika měsících nebo několika letech, pokaždé je to obrovská zkouška nervů, kterou ne každá z nás dokáže ustát na výbornou. Proto vám představíme tři rady, jak zvládnout rozchod s partnerem a udržet si ženskou noblesu.

Krok první: na vztah i rozchod jsou potřeba dva

Oznámil vám, že je konec, sbalil si tašku a prásknul za sebou dveřma. Máte vztek, v hlavě vám to divoce buší, ruce se klepou a srdce se chystá vyskočit ven z hrudníku. Mnoho žen si v takových chvílích začne vyčítat, že rozchod je jen jejich vina, což vede k depresím a několika krabicím snědené zmrzliny. Uvědomte si, že na vztah i rozchod jsou vždy potřeba dva. Nebyla to tedy jen vaše vina, že se vaše soužití rozpadlo, proto si nic nevyčítejte, vychladněte a vraťte se nohama zpátky na zem. Odešel? No tak co!

Krok druhý: zapomeňte na vtírání se

Největší chybou, kterou můžete udělat, je vzít několikrát za den do ruky telefon a bývalému volat nebo mu psát stovky SMSek. Ničeho tím nedocílíte, jeho tím maximálně tak naštvete a budete se cítit mnohem hůře. Není nic horšího, než když se žena začne ponižovat a dolézat za mužem jako odkopnutý pes. Uvědomte si, že máte nějakou hrdost a na té teď začněte stavět. Vymažte si jeho číslo, smažte veškeré SMS zprávy, hrdě vztyčte hlavu a vyjděte vstříc nové etapě vašeho života.

Krok třetí: začněte znovu

I když se s vámi rozešel, nemusíte se uzavřít před okolním světem a celé dny trávit doma na sedačce v obýváku. Sedět mezi čtyřmi zdmi, vzpomínat na staré dobré časy a trápit se není řešení. Místo toho si udělejte čas pro sebe a zvyšte si nabourané sebevědomí! Zajděte si ke kadeřnici, kupte si něco nového na sebe, zaplaťte si permanentku do posilovny a zpevněte svou postavu. Nejenže tak zabijete spoustu volného času, ale navíc se budete cítit mnohem lépe a kdo ví – možná narazíte na novou známost!

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.