Hodiny do dětského pokoje: Jak je správně vybrat?

Zařizujete právě pokoj pro svého potomka a vybíráte ty správné hodiny? Do dětského pokoje se hodí hodiny nápadité a veselé. V potaz je ale nutno vzít také věk dítěte či dětí, které pokoj obývají. Jaké hodiny do dětského pokoje vybrat? Čím se řídit při jejich výběru? Dovolte nám, abychom vám s výběrem těch pravých poradili.

Hodiny do pokoje pro novorozeňata

Přibude do vaší rodiny brzy nový člen? Pokud ano, pravděpodobně se již nacházíte ve fázi hnízdění a zařizujete dětský pokoj. Proč by jeho součástí měly být hodiny, i když novorozeně a miminko ještě neumí číst ani vnímat čas? Dětské hodiny doladí interiér a zpočátku budou praktické zejména pro vás. Díky nim totiž budete mít přehled, kolik času trávíte uspáváním, krmením a dalšími činnostmi.

Hodiny pro děti školkou povinné

Jakmile vaše ratolest doroste do školkového věku, čeká na ni pravidelné vstávání do školky a nezbytná ranní rutina. V tuto dobu již bude ciferník hodin zkoumat blíže, a proto je vhodné zamyslet se nad tím, zda hodiny obsahují všechny číslice od jedničky do dvanáctky. Abyste pozornost dětí upoutali i v jiných místnostech v bytě, pořiďte si do obýváku kukačkové hodiny. Ty si získají nejenom pozornost vašich dětí, ale také všech návštěvníků.

Hodiny pro malé školáky? Musí mít veliké a výrazné číslice

Pokud již děti ovládají hodiny a umí určit, kolik je hodin, vsaďte na hodiny, které mají velké a výrazné číslice, aby se v nich děti mohly lépe orientovat. Zároveň ale dbejte i na to, aby byly pestré, barevné a pro děti lákavé. Díky tomu se totiž budou děti na ciferník dívat mnohem častěji a budou mít potřebu zkoumat, kolik je hodin. Tak si budete moci společně ověřovat, jak jim čtení z ciferníku jde a během dětských her v pokoji je čas od času nenápadně vyzkoušet z jejich znalostí určování času.

Hodiny či budík pro starší děti

Odrostly již vaše děti první třídě a pomalu se řítí do puberty? O dětské motivy ve svém pokoji již nestojí a chtějí dát najevo to, kým jsou. Vyměňte jejich dětské hodiny za ty, které budou vyjadřovat jejich osobnost a dovolte jim, aby se jejich výběru zúčastnily. V tomto věku již není nutné, aby se na ciferníku vyskytovaly všechny číslice.

Někteří teenageři tak preferují hodiny digitální, protože s takovou formou času se setkávají v online prostředí mnohem častěji. Mají-li problém s ranním vstáváním, neváhejte jim ani koupit starý dobrý budík. V době, kdy každý vstává díky budíku nastavenému na svém mobilním telefonu, to možná bude pro teenagery retro, ale rozhodně přinese vytoužené výsledky.

Kam hodiny v dětském pokoji umístit?

Při umisťování hodin do dětského pokoje záleží na tom, kde je postel a stůl. Hodiny totiž vždy umístěte tak, aby na ně z obou těchto míst bylo vidět. Z postele na ně musí být proto, aby když váš potomek leží v posteli, měl přehled o tom, kolik času mu zbývá, než bude muset vstávat a jít do školy. Umístění hodin viditelných od stolu je zase praktické v tom, že bude mít při práci přehled o tom, kolik času již strávil nad učením. Nástěnné hodiny vždy umisťujte nad hranici očí.

Proč pořizovat hodiny, když mají teenageři mobilní telefony?

Můžete namítnout, že ve 21. století, kterému kralují moderní technologie, jsou klasické nástěnné hodiny již zbytečností, ale kdepak. Hodiny nepředstavují žádný přežitek, kterému již odzvonilo. Stále je příhodné podívat se na čas na nástěnné hodiny, místo neustálého pokukování po displeji mobilu. Ten totiž nejenom naši, ale hlavně tu dětskou, pozornost dokáže roztříštit. Což je při vykonávání činnosti, na kterou je nezbytné se soustředit, zcela nežádoucí.

Investujte svůj čas do výběru nástěnných hodin, díky kterým budete mít vy i vaše děti lepší přehled o tom, jak čas plyne.

Zdroj obrázku: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.