Jaké podlahy jsou hitem? Podívejte se na ty nejpopulárnější

Máte v plánu vybrat podlahu, ale nevíte, která je ta pravá? Neznáte možnosti a nevíte, jak se liší jejich parametry? Nemusíte zoufat, jelikož vám poradíme. Možností existuje celá řada a toto jsou takové, které můžeme zařadit do kategorie těch nejpopulárnějších.

Dřevěná podlaha

Jde o známou klasiku, která se do interiéru opět vrací. Nejenom, že je možné mít tuto podlahu z klasických prken. Do popředí se dostávají také zajímavé dřevěné parkety. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv možnost, je dobré mít na paměti, že dřevo nejenom skvěle vypadá, ale má i řadu kvalitativních vlastností. Jaké to jsou? Vyzvednout je třeba:

  • Velkou odolnost
  • Dlouhou životnost
  • Tvarovou stálost

Laminátová podlaha

I tu velmi dobře znáte. Před několika lety byla velkým hitem, ale její sláva postupně upadá. Pokud nevíte, o čem je řeč, jistě budete znát pojem plovoucí podlaha. To je jiný název pro řešení tohoto typu. Kladem byla příznivá cena, povedený vzhled, ale i snadná pokládka, popřípadě také jednoduchá oprava poškozeného místa. Samozřejmostí byla i jednoduchá údržba

Vinylová podlaha

Tu můžeme označit za naprostý hit současné doby. Jedná se o lepší alternativu klasického linolea. Moderní vinylová podlaha je odolná, je snadná na údržbu, stejně jako jednoduchá na pokládku. Její hlavní předností je rozhodně vzhled, který umožňuje zvolit i řadu různých dekorů. Díky tomu bude vypadat doslova jako podlaha která je vyrobená ze dřeva.

Dlažba

Poslední variantou, kterou si musíme zmínit, je dlažba. Nutno dodat, že ta se obvykle používá hlavně v koupelnách, na toaletách, stejně jako na chodbách nebo v kuchyních. Důvodem je především její celková odolnost, stejně jako jednoduchá údržba. Velkou předností je jistě to, že jí nevadí kontakt s vodou. Negativem může být případná oprava poškozené dlaždice, která není nic jednoduchého. V některých případech to znamená celkem náročné stavební úpravy.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.