Jak vybrat správnou židli? Soustřeďte se na tyto věci

Doma nesedíte jenom na gauči, nebo v křesle. Často sedáte také na židlích. Pokud ty stávající již dosluhují, nebo pokud doma žádné nemáte, je nejvyšší čas na jejich koupi. Na co se při výběru zaměřit a co zohlednit? Poradíme vám.

Roli hraje umístění židle

Židle může existovat v několika typech. Příkladem je třeba jídelní židle, která je nezbytnou součástí vašich jídelen, stejně jako vašich kuchyní. Dále to jsou kancelářské židle, které využijete nejenom v domácí pracovně, ale přijdou vhod také studentům. Zatímco u první kategorie je třeba zohlednit hlavně výšku a pohodlnost, u té druhé je toho více. Proto se na tuto kategorii společně zaměříme.

Polohovatelnost je to hlavní

Důležité je, aby daná židle byla takzvaně polohovatelné. Tedy aby bylo možné ji přizpůsobit každému, kdo na ní sedí. Jedině tak bude zajištěna nejenom pohodlnost, ale bude zajištěno také správné sezení. Když jde o základní možnosti nastavení, je vhodné hledět na to, zda daná vybíraná židle umožní:

  • Upravit výšku
  • Upravit náklon opěradla
  • Upravit polohu sedáku

Zaměřte se také na materiály

Další věc, na kterou se zaměřit jsou i použité materiály. Ty následně ovlivní jak celkovou kvalitu, tak i pohodlnost, nebo vzhled. Zajímavou kategorií jsou v tomto směru kancelářská křesla, která jsou nejenom pohodlná, ale zároveň i reprezentativní součástí kanceláří. Často jsou vyrobena z kůže, nebo koženky. U běžných židlí je běžné spíše standardní látkové čalounění, popřípadě to může být i síťovina, která je součástí opěradel.

Co by měla dále židle mít?

Určitě je vhodné zaměřit se na područky. Pokud je židle bude mít, je to velké plus jak v případě pohodlnosti, tak v případě jednoduchosti práce. Také je vhodné hledět na nastavitelnou opěrku hlavy. I ta může pomoci k pohodlnému sezení a také k tomu, že můžete snadno eliminovat bolesti krční páteře.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.