Jaké knihy je dobré přečíst spolu s partnerem

Jestli máte to štěstí, že máte s partnerem čas na společné čtení, můžete si přečíst v podstatě cokoliv, co vás oba baví. Ať už je to něco humorného, napínavého nebo fantasy, zážitek z knihy je umocněný společným prožitkem. Jestli si chcete čtením posílit vzájemný vztah a poučit se společně, jak na něm pracovat, bude se vám možná hodit následující výběr.

Knihy zaměřené na budování a udržení vztahu byste si měli oba přečíst i v situaci, kdy si nemůžete dopřát luxus společného čtení. Není problém přečíst si knihy samostatně a pak si o nich popovídat. Na trhu je “vztahových “ knih opravdu slušná řádka. Následující knihy jsou jen osobním tipem autorky článku.

Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

Když kniha manželů Peasových před více než 20 lety vyšla, způsobila doslova revoluci. Konečně někdo nahlas vyslovil odvážnou myšlenku, že ženy a muži jsou tak rozdílní, že mezi nimi prostě musí vznikat nedorozumění s železnou pravidelností. Čtivě a humorně se zaměřují na vysvětlení rozdílného chování při různých situacích. I když nepatří k nejaktuálnějším vztahovým knihám na trhu, stojí za to si ji přečíst.

Mars a Venuše: Vztahy v dnešním globálním světě

Mnohem aktuálnější je nejnovější kniha autora bestselleru “Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše” Johna Graye reaguje na změny ve světě i ve vztazích, tak jak se za posledních 20 let projevují. Role mužů a žen se dramaticky mění a orientovat se dnes ve vztazích je mnohem těžší. Vstupte do moderního, globálního světa prostřednictvím příkladů ze života a jednoduchých cvičení. Možná pochopíte, že váš partner je vám bližší než tušíte.

Pět jazyků lásky

Gary Chapman lásce rozumí. Za mnohaleté praxe v manželské poradně vysledoval, že každý z nás “hovoří” jiným jazykem lásky. Zjistěte, který je ten váš a naučte se komunikovat jazykem lásky vašeho partnera. Váš společný život sice nebude stále zalitý sluncem, ale váš vztah bude pevnější a komunikace jednodušší.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.