Jak se naučit anglicky v klidu a pohodě

Učení angličtiny i jiného jazyka je pro někoho hračka, pro jiného těžký oříšek. Nepatříte-li mezi klasické pilné studenty, přinášíme vám pár tipů, jak se učit nenásilným způsobem. Věřte, že i to je možné. Nebudeme vám radit, jak se připravit na státnice, ale jak se docela slušně domluvit a naučit se nějaký ten základ.

Říkat, že nemáte hudební sluch důležitý pro výuku cizího jazyka, že nemáte na to buňky a další výmluvy ničemu nepomůže. Najděte si způsob vám nejbližší a uvidíte, že to půjde. Ze všeho nejdříve překonejte lenost, neochotu a hlavně strach. Nikdo se vám posmívat nebude, a pokud ano, je hloupý on – nikoliv vy.

Nedělejte z toho vědu

Zkuste začít jednoduchými frázemi. Spojení několika slovíček. V hlavě si přehrajte konkrétní situaci a slovíčka si s tím spojte. Rozhodně zbytečně nebiflujte gramatiku. Ta je sice důležitá, ale až časem. Ani malé dítě se neučí říkat větu spisovně. Na každého platí něco jiného. Někdo se lépe učí vizuálně – musí vidět, ohmatat a jiný naopak musí slyšet. Odhalte, do které skupinky patříte. Poté určitě poslouchejte nahrávky, ale doplnit je můžete o vizuální efekt.

Opakování je matka moudrosti

Každou naučenou frázi si několikrát zopakujte. Aby to nebyla nuda, můžete si jí zpívat, broukat, kdykoliv vás napadne. Soustřeďte se jen na krátké fráze, krátké příběhy. Velmi dobře se začíná díky dětským pohádkovým knížkám. Jsou tam obrázky s popisky a mnohdy je ke knížce i CD. Neberte si to příliš k srdci a nesnažte se o dokonalost. Denně se naučte třeba 3 slovíčka, která se dají poskládat do jednoduché fráze. Například: mám hlad, tam je auto, podej mi drink, kočka je černá, nebe je modré a další. Slovíčka si pište na papírky a umístěte doma na očích. Nalepte si je na kuchyňskou linku, dveře od toalety, ložnice. Zkusit můžete i Angličtina prostřednictvím SMS – kde vám denně tyto slovíčka a krátké fráze cinknou na mobil včetně poslechu. Není to drahé a trénujete podle toho, jak vám to vyhovuje. Hlavně nějak začněte a nebojte se.

9 tipů jak se naučit anglicky

  • Poslech hudby s titulky
  • Filmy s titulky
  • Dětské knížky
  • Anglické pexeso
  • Angličtina do mobilu
  • Angličtina emailem
  • Hraní online her
  • Zahraniční pobyty
  • Kartičky se slovíčky

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *