Bolí vás záda? Víme proč!

Bolí vás záda? Stále častěji pociťujete nepříjemný tlak v oblasti krční nebo bederní páteře? Bolest v zádech vás v mnoha směrech omezuje a neumožňuje vám vykonávat běžné denní činnosti? Pokud vás trápí bolesti zad a stále jste neodhalili příčinu těchto obtíží, pak je náš dnešní článek určený právě pro vás! Vzhledem k tomu, že bolestivá záda trápí stále více lidí bez ohledu na věk, jsme za vás našli ty nejčastější příčiny bolestí zad – možná mezi nimi narazíte i na tu, kvůli které tolik trpíte a sužujete se v nepříjemných bolestech!

Víme, proč vás bolí záda!

Ostré bolesti vystřelující od směrem od páteře do všech stran. Strach udělat i jeden špatný pohyb, v jehož důsledku byste se kroutili v bolestech. Komplikace běžných činností, které jste až doposud vykonávali bez problému. Máte toho již dost? Pak se podívejte na nejčastější příčiny bolesti zad a najděte mezi nimi i tu svoji!

 • Zátěž pouze na jedné straně

  Většina lidí přisuzuje bolesti v zádech náročné a namáhavé práci, která ale v mnoha případech za jejich zdravotní potíže nemůže. Věřte nebo ne, ale vaše práce skutečně nemusí být příčinou bolavých zad. Na vině totiž může být skutečnost, že jsou záda namáhána pouze na jedné straně nebo při rotace páteře se zatížením. Dbejte proto na správný pracovní postup.

 • Sezení při práci

  Jedním z nejčastějších důvodů, proč tolik lidí trpí bolestivými zády, je sedavé zaměstnání, při kterém dochází k velkému namáhání páteře. Na vině může být i špatně zvolená či nekvalitní žide. Tu byste proto měli vybírat opravdu pečlivě.

 • Prochladnutí

  I pobyt ve studeném, vlhkém či větrném prostředí může zapříčinit, že vás překvapí bolest v zádech. Divili byste se, jak rychle dokáže člověk prochladnout, proto vám doporučujeme teple se oblékat a to především v oblasti zad.

 • Vadné držení těla

  Určitě si vzpomínáte na kontroly u dětského lékaře, který vám v rámci preventivní prohlídky kontroloval správné držení těla. Opačný případ, tedy vadné držení těla je další z příčin, díky které stále více lidí sužují bolesti v zádech. Jde o špatný návyk, kterému se sice špatně odnaučuje, ale určitě to není nemožné.

 • Stres

  Pro spoustu z vás může být překvapující, že za bolavá záda může i stres, kterému jsme dnes a denně vystavováni. Zvláště dlouhodobý stres může nasekat nepěknou paseku.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.