Jak využít odpad v domácnosti

V jedné domácnosti se během jediného týdne vyprodukuje několik tašek odpadků. Přemýšleli jste někdy nad tím, že mnoho věcí, které vyhodíte do odpadkového koše, se dá ještě zužitkovat?

S velkým množství plastu je například spojováno zamoření oceánu. Nemusíte ale chodit daleko, abyste zjistili, že všude kolem nás je neustále velké množství odpadků. A spousta z nich se dá znovu využít.

Papírový obal na vajíčka

Kupujete často vajíčka v papírovém obalu? Tyto obaly se dají v domácnosti využít ještě na způsobů, například jako úschovný obal na vánoční ozdoby. Každá ozdoba bude mít své místo a vy zabráníte tomu, že se ozdoby rozbijí.

PET lahve

Nejedno využití mají také plastové lahve. Dají se z nich dělat  květináče, pařník pro vaší budoucí úrodu, jako miska pod květníky, vyrobit si můžete i dózy. Na výrobu vám postačí dvě stejné lahve, z nichž použijete obě spodní části. Do jedné poloviny lahve nasypete vybranou surovinu, druhou polovinou zavřete.

Kompost na zahrádce

V případě, že máte zahrádku, jistě si vyrábíte vlastní kompost. Věděli jste však, že na kompost nemusíte dávat jen zbytky zeleniny a ovoce?  Odpadu vhodného na kompost je mnohem více. Váš kompost pohltí kávovou sedlinu, čajový sáček, nehty, vlasy, dokonce můžete do kompostu zahrnout papírové kapesníky, ubrousky i zbytky pečiva.

Síťka na ovoce

Po koupi pomerančů, citronů, jablek či hrušek vám občas zůstávají síťky, které bez váhání vyhodíte do koše. Tato síťka se vám může hodit jako jemná drátěnka na očištění mrkve, kterou pak nemusíte loupat. Síťka není příliš drsná a tak je vhodná na čištění drobných nečistot na povrchu zeleniny či ovoce.

Třídění odpadu

Úplně nejlepší možnou věcí co můžete pro celou planetu udělat, je třídění odpadků. Díky tomu napomůžete recyklaci využitelných surovin (papír, sklo, plast i bio) a vy budete mít dobrý pocit, že pro životní prostředí něco děláte.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.