Chcete skvělé selfie? Víme, jak na to!

Selfie představuje novodobý styl fotografie, na které zpravidla zachycujete sami sebe prostřednictvím mobilního telefonu. Ačkoli na tenhle trend většina lidí nadává a tvrdí, že je to něco naprosto příšerného, spousta z nich by si měla sáhnout do svědomí, protože i oni si minimálně jednou zkusili selfíčko vyfotit. Inu, co si budeme nalhávat: selfie zkrátka ochromilo svět a dostalo se pod kůži drtivé většině lidí napříč všemi věkovými kategoriemi.

Není fotka jako fotka

Kdo se někdy pokusil svůj fotografický autoportrét vyfotit, ten nám teď určitě potvrdí, že to není až tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Ačkoli si většina lidí myslí, že bohatě stačí, když zaujmete nějakou pózu, obrátíte k sobě telefon zády a stisknete spoušť. Jenže až takhle jednoduché to určitě není. Bohužel.

Často jsme nuceni vyfotit několik desítek fotek, ze kterých se nám nakonec podaří vybrat jen jednu jedinou jakž takž použitelnou. A to je fakt bída. Proto jsme pro vás sepsali několik jednoduchých rad, s nimiž se vám podaří vyfotit skvělé selfie, klidně už na první pokus i když máte možná levný mobil!

Rada první: jste si jistí, že vypadáte dobře?

Je důležité si uvědomit, že selfíčko je zpravidla celé o vaší maličkosti, protože nic jiného na fotce není – samozřejmě v případě, kdy si neuděláte fotku ještě s někým. Tak či onak byste si ještě před focením měli být jistí, že vypadáte dobře, že vám někde netrčí neposlušné vlasy, že nemáte pod okem rozmazanou řasenku, že se vám mezi zuby neusadil kousek špenátu, který jste měli k obědu. Zkrátka příprava je základ, na to pamatujte.

Rada druhá: máte za sebou solidní pozadí?

I když většinu fotografie zaberete vy, pozadí je stejně tak důležité. Dejte si tedy záležet, aby se ve vašem pozadí nenacházely rušivé elementy, jako například dav lidí, nejrůznější sloupy, stromy, tyče, lampy atd – zkrátka vše, co by mohlo narušit fotku nebo co by vám mohlo nepřirozeně čouhat zpoza hlavy a kazit tak výsledný dojem.

Rada třetí: vážně se musíte tvářit vážně?

Kdo kdy řekl, že se na svém selfie musíte tvářit, jako by vám právě umřel křeček nebo jako byste měli pár minut do složení maturitní zkoušky? Selfíčka přeci nejsou jen o vážných tvářích, na kterých vypadáte jako kyselý citron. Zkuste se trochu odvázat, maličko blbnout, zkusit dělat kraviny a netradiční obličeje. To by bylo, aby z toho nevznikla použitelná fotka!

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.