Jak zvládnout porod? Rady pro každou nastávající maminku

Jste těhotná a máte již termín svého porodu? Pokud z něho máte obavy, jelikož rodíte poprvé, určitě je můžete hodit za hlavu. Není to tak strašné, jak jste se dozvěděla ze svého okolí. Podívejte se na několik našich tipů, které vám pomohou porod zvládnout.

Nastudujte si vše potřebné

První krok by měl být spojený se studiem toho, jak vše probíhá a co se během porodu děje. I to může zajistit jednodušší šetrný porod. Primárně doporučujeme poslouchat svého lékaře, který vám na toto téma jistě sdělí potřebné informace. Jsou ale i další zdroje, kde můžete informace načerpat. Co doporučíme? Různé:

  • brožury a letáky,
  • knihy,
  • internetové zdroje.

Využijte speciálního porodnického gelu

Druhý tip, jak bez problémů zvládnout porod, je využití produktů, které ho mají usnadnit. Jedním z nejznámějších je porodnický gel Dianatal. V posledních letech je celkem hojně doporučován. Je to dáno hlavně jeho inovativním a bezpečným složením. Díky němu výrazně snižuje třecí síly, což znamená, že se může zmírnit bolestivost, stejně jako může dojít k tomu, že se doba porodu zkrátí třeba i o třicet procent celkového času. Jeho aplikaci provede lékař nebo asistentka, a tak se není třeba obávat, že byste musela studovat další informace s použitím spojené.

Zkuste i praktické kurzy

Třetí rada, jak se dá zvládnout porod? Je spojena s tím, že se budete účastnit speciálních kurzů. Jsou zajímavé hlavně proto, že nejsou zaměřeny výhradně jenom na teorii, jelikož se během nich dozvíte i mnoho praktických informací. A vše si můžete nanečisto vyzkoušet. I toto je postup, díky kterému svůj porod zvládnete opravdu bez problémů, a nebude jakýkoliv důvod, proč byste z něho měla mít jakoukoliv konkrétní obavu. A to, i když rodíte úplně poprvé, jelikož právě ženy prvorodičky mají největší obavy. Když budete vědět, co vás čeká, můžete je hodit za hlavu.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.