Vybavte si svou koupelnu nebo WC kvalitní toaletou. Vybírat můžete i z designových modelů

Koupelna dnes není pouhou místností, kde provádíme ranní hygienu. Jako všechny ostatní místnosti v domě či bytě tvoří součást našeho interiéru. Měla by tedy podle toho také vypadat. Rovněž v případě, pokud máme místnost pro oddělené WC, rozhodně už není běžné vybavení těchto místností zanedbat. Pojďme se podívat, jaké máte možnosti při výběru vhodné toalety.

Různé typy montáže toalet

Toaletu je možno pořídit hned v několika provedeních. Vždy záleží na tom, jaké máme možnosti případného zásahu do dispozice místnosti a jaké jsme zkrátka schopni nebo ochotni provést stavební úpravy. Obvykle je možno vybírat si z těchto provedení toalet:

  • Stojící
  • Kombinovaná
  • Závěsná

V případně první varianty, tedy stojícího WC, se jedná o provedení, kdy noha toalety stojí na podlaze či dlažbě. Splachování je potom možno řešit třeba pomocí nádržky umístěné na stěně. Samostatně stojící WC je jednou z nejklasičtějších podob toalety. Mezi velmi populární varianty patří rovněž také kombinované WC, které přidává ke stojícímu klozetu také zároveň nádržku na vodu. Ta je tak přímo součástí toalety, a tudíž je toto provedení velmi praktické a kompaktní.

Samostatnou kapitolou jsou potom toalety, které se umísťují na stěnu. Ty patří jednoznačně mezi tu nejelegantnější a nejmodernější variantu toalety. Závěsné WC mívá zpravidla splachování zabudováno ve stěně. Nevýhodou této varianty je nutnost určitých větších stavebních úprav, ale výsledek potom z estetického hlediska působí určitě velmi dobře.

Nádržky a splachovače

Pokud si tedy pořídíte stojící nebo závěsnou variantu toalety, budete potřebovat samostatnou nádržku na vodu nebo splachovač. V tomto případě existují různé systémy, které lze s toaletami kombinovat. Vždy záleží na tom, k montáži jakého systému je keramický klozet vámi vybrané toalety uzpůsoben.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.