7 tipů pro péči o suchou pokožku

Zdravá pleť působí jako ochrana před vnějšími vlivy, v podstatě zabraňuje nečistotám a mikroorganismům dostat se do spodních vrstev pokožky. Jestliže je pokožka příliš suchá, obrannou schopnost ztrácí.

Suchá pleť má sklony k pnutí, při nesprávné péči může svědit a mohou se na ní tvořit malé šupinky. Je nutné dodat ji hydrataci, výživu i tuky, které jí chybí a díky nimž se drží ve spodní vrstvě kůže dostatek vody.

1. Nepoužívejte vodu a mýdlo

Přestože pleti chybí voda, mytím ji nevstřebá, naopak. Paradoxně mytí vodu pokožku vysušuje ještě víc a prostředky na mýdlové prostředky taky.

2. Sprcha místo dlouhých koupelí

Ze stejného důvodu není vhodná hodinová lázeň ve vaně, ale krátká sprcha vlažnou vodou. Chladná a ni horká voda suché pleti nesvědčí. K mytí použijte přípravky s obsahem rostlinných olejů.

3. Čistící přípravky na obličej

Odlíčení každý večer je naprostou nutností, nepoužívejte ale přípravky s alkoholem a parfemací. Pro citlivou suchou pleť je nejlepší kvalitní jemná micelární voda.

4. Hydratace

K správné hydrataci suché pleti nepoužívejte běžné krémy, ale spíš masti s vazelínou. Ta pomáhá udržovat přirozenou hydrataci, přitom vytváří ochranný film proti škodlivinám.

Druhou variantou jsou hydratační gely s kyselinou mléčnou nebo ureou (močovina), ty pomáhají pokožce vstřebávat vlhkost.

5. Hydratační přípravky po každém mytí

Tyto gely a krémy se nanáší ještě na vlhkou pleť a používat je byste měli po každém umytí. Lépe si udrží vodu, díky níž je pleť pružnější a neraská.

6. Noční krémy s vitamíny

Na noc dopřejte pokožce krém  vitamíny A a E, protože vyživená pleť je odolnější. Vitamín C jí dodá potřebnou energii a zářivost. Ještě lepší jsou přípravky s rostlinnými oleji, mandlovým, jojobovým, makadamovým a podobně.

7. Opatrně na změny teploty

Mráz pokožku vysušuje stejně jako příliš slunečního svitu. Dokonce ani pocení není pro suchou pokožku nic příjemného – sůl ji dráždí a svědí. Před mrazem se chraňte mastným krémem s obsahem zinku, proti slunci používejte krém s vysokým UV faktorem.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.