Nejoblíbenější pokojové rostliny

Pěstování pokojových rostlin je v českých domácnostech velmi oblíbené. Pokojovky jsou zdrojem kyslíku a vlhkosti v místnosti, působí jako dekorativní prvek a pro řadu z nás je jejich pěstování koníčkem, který přináší relaxaci i uspokojení.

Když přemýšlíte jaké květiny do bytu vybrat, rozhodovat se můžete podle náročnosti na péči, podle vzhledu a barvy květů, vybírat ale můžete také rostliny prospěšnéí vašemu zdraví.

Dracena

Díky exotickému vzhledu a nenáročnosti patří Draceana mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Připomíná palmu a pochází z Afriky. Existuje mnoho odrůd, některé vypadají spíš jako menší strom,  jiné jako menší keřík. Určitě se hodí do velkých prostor, kde se vzrostlé rostliny budou nejlépe vyjímat. Dopřejte jí světlo a teplo, nemá ráda chladné prostředí. 

Lopatkovec

Lopatkovec (Spathiphyllum) je dekorativní tropická květina, která pochází z Kolumbie a Venezuely. Tato rostlina vám dokáže zvlhčit vzduch díky své vlastní zásobárně vody, proto je dobré poskytovat jí pravidelnou zálivku. Tu můžete podpořit i pravidelným kropením listů 1 týdně. Lopatkovec umí pohlcovat pach alkoholu, acetonu, trichlorethylenu, benzenu a formaldehydu. Vzpřímené bílé květy zdobí rostlinu kdykoliv během roku.

Orchidej

Kožovité oválné listy, stříbrné kořeny a nádherné květy různých barev a barevných kombinací, to vše dělá orchidej (Phelaenopsis) tak dokonalou a nádhernou rostlinou. Její náročnost není vysoká. Má ráda světlo, kropení listů a zálivku tak, aby substrát nikdy zcela nevysychl. Květů se můžete dočkat až třikrát během jednoho roku.

Zamiokulkas

Zamioculcas má elegantně lesklé tmavě zelené listy a pochází z Madagaskaru. Během posledních let si získala nespočet domácností, ve kterých se doslova vyjímá. Oblíbená je nejen kvůli vzhledu, ale taky díky tomu, že není vůbec náročná. Zamiokulkas má ráda světlo, ale ne přímé slunce. Zalévání by mělo být pravidelné, přibližně po 5 dnech. Jen si dejte pozor, ať rostlinu nepřemokříte.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.