7 důvodů, proč zvolit koberec

Je vhodným interiérovým doplňkem, dokáže navodit pocit tepla a útulna, šetří vaše klouby a záda a zabraňuje kročejovému kroku. Je to koberec. Stále více českých domácností si některé místnosti bez koberce nedokáží představit. Jedná se především o dětské pokoje a ložnice. Proč volit koberec a kam všude je možné ho umístit, to vám prozradíme v našem článku.

Moderní interiér musí mít koberec

Skoro každý interiér, který v sobě zahrnuje moderní prvky, má v nějaké místnosti položený koberec a je jedno, jestli se jedná o kusový koberec nebo koberec, který je položený po celé ploše. Ale jsou to více moderní kusové koberce, které interiér rozjasní a dodají mu nový a svěží nádech.

living-room-728732_1920

Zahřejí vaše nohy

Nemusíte se obávat, že moderní koberce slouží pouze jako dekorace. Oni zastávají i celou řadu praktických vlastností. Poskytují nohám teplo, zvláště pokud je hlavní podlahová krytiny laminátová podlaha nebo dlažba nebo pokud není v interiéru podlahové topení. Zvláště pak kusové koberce s vysokým vlasem vás budou přímo vybízet k lehnutí si a odpočinku.

Nezruinují vás

Koberce jsou velmi cenově dostupné řešení. Patří mezi levnější varianty, ale samozřejmě s kvalitou a použitým materiálem cena roste. Ale celkové náklady na pokládku a následnou údržbu jsou podstatně nižší než například u dřevěných podlah. Levné koberce se často využívají do místností jako je půda nebo místnost s úložným prostorem.

Do hotelu i kanceláře

Není pravidlem, že se koberce musejí pokládat pouze do domácností a být dekorativním prvkem. Zátěžové koberce jsou přímo určené do komerčních a více frekventovaných prostor. Ideální využijí je pro ně v kancelářích, hotelech nebo na chodbách.

Zátěžové koberce se většinou vyrábějí z umělých materiálů, pro které je charakteristická vysoká odolnost proti mechanickému poničení a také dlouhá životnost. Takové koberce jsou nejčastěji k sehnání v odstínech černé, šedé, ale také béžové nebo modré. Jejich pořizovací cena není vysoká a tak není problém je nakupovat ve velkém.

Koberce myslí na životní prostředí

Současné koberce se nejčastěji vyrábějí ze syntetického vlákna. Mezi nejpoužívanější materiály patří nylon, polypropylen nebo polyester. A je to právě polyester, který obsahuje podíl uživatelského odpadu z recyklace kontejnerů. Pokud chcete koberce zcela nezávadné životnímu prostředí, musíte volit koberce z přírodních materiálů jako je tradiční vlna nebo sisal z agave rostliny nebo kokosové vlákno z kokosové palmy.

furniture-998265_1280

Moderní i veselé barvy

Současná nabídka koberců je opravdu široká, můžete vybírat podle materiálu, velikosti, provedení, ale také podle barvy, vzorů a celkového designu. Módní trendy již několik let zvolily jako módní koberce v neutrálních a přírodních barvách, ideálně s kovovými odlesky a vysokým vlasem. Dodávají interiéru elegantní vzhled a prosvětlí ho a opticky ho zvětší.

Ovšem ani více kreativní a odvážnější duše nemusí zoufat. V nabídce jsou také koberce ve veselých a odvážných barvách nebo s divokými a netradičními vzory a dekory. Můžete si tak doma položit koberec, který připomíná srst žirafy nebo zebry.

Výrobci koberců nezapomínají ani na nejmenší a jejich dětské pokojíčky. Rodiče ale také samy děti mohou popustit uzdu své fantazii a mít v pokojíčku koberec s autodráhou, motýlky nebo svými oblíbenými dětskými postavičkami.

Pár vět na závěr

Koberce zkrátka a dobře do našich domácností patří. Zvláště pak kusové, nejen, že jsou výrazným dekorativním prvkem, ale také nám domov zútulní, zahřejí nás a co víc, když se nám přestanou líbit, můžeme je jednoduše srolovat a schovat na půdu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *