Konferenční stolek: vyberte si ten pravý pro vaše potřeby

Když se řekne konferenční stolek, každý si představí něco trochu jiného. Důvodem je to, že každý od konferenčního stolku očekáváme něco trochu jiného. Původním smyslem tohoto stolku bylo umístění kávového servisu při pití kávy. Tomuto účelu ale už dnešní konferenční stolky neodpovídají. Mohou mít celou řadu dalších funkcí. A najít jej můžete v celé spoustě stylů, například jako industriální nábytek, skandinávský nebo třeba vintage.

Další úložný prostor

Pokud doma bojujete s místem, oceníte, když bude váš konferenční stolek nabízet také úložný prostor. Luxusní konferenční stolky nabízí spíše design než praktičnost, takže v tomto segmentu lovit nebudete. To ale neznamená, že nemůžete najít elegantní konferenční stolky s úložným prostorem! Volit můžete z několik typů skladovacího prostoru – zásuvky, dvířka nebo prostor schovaný pod deskou stolu.

Místo k sezení

Do obzvláště malých prostor se mohou hodit stolky, které se mohou stát také místem na sezení. Jsou obvykle čalouněné, což může spoustě lidí připadat nepraktické a také nehygienické. Není divu, že se nejedná o příliš rozšířený segment.

Prostor na práci

Pokud je stolek dostatečné velikosti, můžete si na něj dát podklady do práce nebo třeba notebook a pracovat v pohodlí domova. Nepříjemností může být nízká výška těchto stolků a s tím spojená bolest zad. Pokud hledáte stolek, který využijete i jako pracovní, doporučujeme zaměřit se zejména na jeho výšku.

Prostor pro hru

Obývací pokoj, kde se obvykle konferenční stolek nachází, je místem, kde se setkává a odpočívá celá rodina. A tak není divu, že tento stolek může posloužit pro vás i vaše děti na hraní deskových her nebo třeba karet. Konferenční stolky, i když jsou malé, mohou skvěle vyhovovat svou výškou právě dětem.

Pohoštění

A jednou z nejdůležitějších funkcí si konferenční stolky zachovaly dodnes: jsou místem pro servírování kávy a případných dobrot ke kávě, když nás navštíví hosté.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.