Jak vymalovat obývací pokoj

Přistihli jste jednoho dne sami sebe při myšlence, že váš obývací pokoj po vzhledové stránce nesplňuje vaše představy, jeho dřívější šmrnc je dávno ta tam, necítíte se zde příjemně a nyní si pohráváte s otázkou, jak vymalovat obývací pokoj, abyste mu opět vrátili ztracené kouzlo, pro které se hrdě ujal role vizitky vaší domácnosti? V tom případě dobře děláte, pokud si čtete náš dnešní článek, ve kterém se společně podíváme na vhodné barvy právě do obýváku. Vybrat tu správnou barvu a trefit i vhodný odstín rozhodně není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Každá barva na nás svým způsobem působí – ať už pozitivně nebo negativně – a ne všechny barvy se hodí do všech interiérů. My vám dnes poradíme, jak vymalovat obývací pokoj – tak se nechte inspirovat!

Jak vymalovat obývací pokoj, aneb jaké barvy jsou vhodnými kandidáty?

Obývací pokoj je místností společenskou, ve které trávíme většinu našeho volného času, a to buď s rodinou, sami nebo s přáteli. Vzhledem k tomu, že si sem zveme hosty, je důležité vymalovat stěny vhodným odstínem, neboť ne všechny barvičky se řadí mezi ideální kandidáty. Do obývacího pokoje můžete s klidným srdcem použít následující barvy:

 • bílá
 • zelená
 • fialová

Jakou barvou si vymalujete?

Barvy mají schopnost opticky daný interiér zmenšit nebo naopak zvětšit, zesvětlit či naopak ztmavit, zkrátit i prodloužit a dokonce mají moc znepokojit či naopak zklidnit lidi, kteří se v dané místnosti nachází. Pojďme si společně představit vlastnosti jednotlivých barev.

 1. Bílá

  Ačkoli někdo považuje bílou barvu za nemocniční a sterilní, jedná se o barvu nejuniverzálnější, která působí čistě a elegantně. O bílé barvě je známo, že je spojením všech barev světla a že dokáže dodávat sílu. Pokud si obývací pokoj vymalujte bílou barvou, máte největší možnosti s výběrem ostatních barev na doplňcích, koberci i nábytku.

 2. Zelená

  Zelenou si většina lidí spojuje s přírodou a rovněž je jí přisuzována uklidňující vlastnost. Říká se o ní, že dokáže uvolnit a je znázorněním rovnováhy, díky čemuž je více než vhodná právě do obýváku. Při výmalbě pokoje na zeleno si musíte dát záležet s volbou vhodného odstínu, přičemž se můžete řídit velikostí místnosti i skutečností, jak je sama o sobě světlá.

 3. Fialová

  O fialové barvě se říká, že je barvou vznešenou, která byla odjakživa spojována s bohatstvím a mocí. Pozor ale – fialová je barva vášnivá, smyslná a je symbolem rozbouřených emocí. Fialovou barvu v interiéru proto nesnese každý, dejte si proto záležet s volbou jejího odstínu. Doporučujeme vsadit spíše na světlejší odstín, který nemá tendence pokoj opticky zmenšovat.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.