Jak se vyhnout nástřihu

Porod, jako jeden celek, je dosti bolestivá záležitost, který se přesto řadí mezi ty nejkrásnější okamžiky v životě ženy. Těší se devět měsíců na miminko, jen občas radost zastiňuje představa z bolesti při porodu a to i z nastřižení hráze.

Porod, pokud to jen trošku jde, si můžete usnadnit správnou přípravou a volbou metody. Často se vyhnete i nástřihu. Samotné nastřižení hráze jako rodička v daný moment necítíte, to dá o sobě vědět až během hojení v šestinedělí. Jaké metody pomáhají zjednodušit miminku cestu na svět?

Balonek

Předporodní vaginální balonek, díky kterému se naučíte správně tlačit, připraví vás velice dobře na porod. Díky balonku poznáte tu správnou sílu pánevního dna, navíc napomáhá k regeneraci svalstva po porodu. Předporodní balonek se používá od ukončeného 36. týdne.

Masáž hráze

Na pomoc si přizvěte partnera, který vám s masáží hráze pomůže. Dobrým pomocníkem je speciální olejíček, přímo určený na masáž. S masáží hráze (nachází se mezi pochvou a konečníkem) je dobré začít přibližně 6 týdnů před porodem. Pomáhá hrázi, aby byla pružnější a lépe se rozvinula a porod tak bude zase o něco snadnější. A ještě se vyhnete nástřihu nebo zbytečnému potrhání.

Posilování pánevního dna

Další metodu, jak se vyhnout nástřihu hráze a tím i lehčímu průběhu porodu, je posilování pánevního dna. Cviky, které posilují pánevní dno nejsou nijak těžké. Existuje k němu několik vhodných pomůcek, ale věřte, že to jde i bez nich. Tyto cviky vám prospějí i po porodu, oddalují totiž potíže s udržením moči.

Dostatek pohybu

Pokud vám to váš průběh těhotenství dovolí, určitě se snažte být celé těhotenství  “akční”. Snažte svému tělu dopřát dostatek pohybu, choďte pravidelně na procházky. Nemusí být nijak dlouhé, jen je dobré je do každého dne zahrnout. Při chůzi se miminko dostává do správné polohy a lépe se připraví na porod, který pro vás bude o to snazší.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.