Co ve vztahu může znamenat žárlivost

Zatímco někdo říká, že žárlivost je projevem lásky, jiný na to má úplně odlišný názor a podle něj je právě tato vlastnost jednou z nejčastějších příčin hádek a rozchodů. Je pravda, že malý ohýnek žárlivosti jednou za čas neublíží, ale pokud se to s žárlivostí přehání, pak to může být spíše na škodu. Jaké to je být ve vztahu s žárlivým partnerem? A opravdu je žárlivost takovou překážkou? Na tyto a další otázky dnes společně najdeme odpověď. Čtěte dál!

Žárlivost ve vztahu

Žárlivost je vlastnost, kterou v sobě máme úplně všichni. Zatímco u někoho je tento plamínek opravdu hodně maličký, jiný jej umí ovládat a další je jím úplně převálcován. Jak se žárlení projevuje?

  • omezováním partnera
  • kontrolováním smsek a emailů
  • paranoidními představami
  • ztrátou důvěry

Žijete s žárlivým partnerem?

Žít po boku žárlivého partnera určitě není žádný med. Záleží ale na tom, jak hodně se u něho žárlení projevuje. Pokud sem tak pronese nějakou poznámku, kde jste byla, pak je to zcela normální. Za normální se považuje i situace, kdy se na ulici ohlídnete za sympatickým protějškem a vaše polovička na to zareaguje. Co ale normální není, jsou hysterické scény, které mohou dojít až do fáze psychického či fyzického týrání.

Lze se bránit?

Jestliže jsou u vás žárlivé scény na denním pořádku, pak jste se určitě zamyslela nad tím, zda se proti těmto situacím lze nějak bránit. Případně jak?! Nejjednodušší je utéct, nad čím byste neměla váhat především v případě, kdy vás žárlivý partner začne psychicky vysávat, začne vás vydírat, omezovat ve svobodě nebo vám vyhrožovat.

Žárlivost nevyléčíte

Hodně žen je toho názoru, že svého žárlivého partnera předělají k obrazu svému a že jej jednoduše žárlit odnaučí. To ale nejde. Je to vlastnost jako kterákoli jiná a jen stěží se odnaučíte nebýt například důvěřiví, ochotní nebo nápomocní.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.