Jak připravit pleť na zimu

Zima, stejně jako horké léto, je pro pokožku velmi náročné období. Nízké teploty, ostrý vítr, sníh a další nepříznivé povětrnostní podmínky dokážou pleť hodně potrápit.

Nejvíce trpí pleť na obličeji, protože ho není možné dobře zakrýt. Vždy bude vystaven mrazu a větru, což v důsledku znamená jeho vysušování. Bez pravidelné péče se tedy vaše pokožka v zimě neobejde.

Zimní péče o obličej – vsaďte na oleje

V zimě je určitě důležité o pleť pečovat intenzivně, to znamená dopřát jí co nejvíce výživy, především prostřednictvím nočního krému s regeneračními účinky. Právě v noci se pleť obnovuje a napravuje všechny škody způsobené během dne.

V zimě vsaďte na olejové kúry, oceníte zejména hutnější výživné oleje, které podpoří regeneraci a vrátí pleti její přirozenou pružnost a záři. Arganový, makadamový, baobabový či mandlový olej dodají pokožce vše, co potřebuje, a navíc ji budou chránit před vnějšími vlivy. Právě oleje výborně pronikají do pokožky a obnovují její ochrannou lipidovou bariéru, díky tomu brání proti vysušení i podráždění. Nemusíte se tedy obávat suchých šupinek či nepříjemného pnutí pokožky. Pokud chcete na den přeci jen něco lehčího, zkuste například olej meduňkový či hroznový. Problematická pleť zase ocení dýňový olej, který má vysoký obsah zinku a brání vzniku pupínků.

Péče o tělo během zimy

Mráz vysušuje i další tělesné partie, především trpí ruce, lokty a paty.  V zimním období nestačí obyčejné pleťové mléko, i tady je potřeba něco výživnějšího. Můžete vyzkoušet například čisté bambucké či kakaové máslo nebo kokosový olej. A rozhodně při sobě mějte vždy balzám na rty, tenké pokožce rtů totiž hrozí popraskání.

Zvláštní pozornost věnujte pokožce, jestliže se vydáváte na hory. Nezapomeňte kromě mastných výživných krémů také na kosmetiku na opalování s vysokým UV faktorem.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.