Jak podpořit růst řas

Každá z nás toužíme po dlouhých hustých řasách, jen málokteré je ale příroda nadělí. Nezbývá, než růst řas ovlivnit vlastními silami a metodami, které fungjí.

Oční řasy se strukturou podobají chlupům a vlasům. Chrání oko před vniknutím jemných částic prachu, nečistot či malého hmyzu a zabraňují tak jeho poškození. Pro ženy jsou řasy také důležité pro pocit ženskosti, umocňují oslnivý pohled a jsou prostě sexy. Jenže si je často nevědomky oslabujeme, což je třeba změnit.

Co řasám neprospívá

Řasy každý den dobrovolně zatěžujeme řasenkou, která jim sice dodá na barvě a občas nám je pěkně slepí, ale jejich kvalitě rozhodně neprospívá. Mnohem horší je, jestliže jste propadly trendu prodloužení řas metodou lepení. Po nějaké době používání řasenek a lepidla řasy výrazně zeslábnou a začnou vypadávat. Bez intenzivní péče se již neobejdou.

Dopřejte jim výživu a odpočinek

Je důležité řasy, stejně jako celou tvář, každý večer odlíčit. Pořiďte si některý z přípravků obsahující různé vyživující látky, např. vitamín A, E, F, kolagen, ceramidy či výtažky z aloe vera, které zpomalují proces stárnutí a zabraňují lámání řas.

Pokud se nechystáte ven, dopřejte svým řasám odpočinek bez líčení. Doma přece nepotřebujete pohled mrkací panenky. Zkuste jim naopak dopřát vyživující péči. Dopřejte jim některý z přírodních prostředků na posílení a růst řas, například ricinový, mandlový nebo olivový olej. Olej naneste večer na odlíčené řasy vatovým tamponkem a nechte přes noc působit. Ráno pak olej smyjte.

Regenerace

Při poškození nebo lámání řas je nutné doplnit vitaminy, především betakaroten, vitamin E, B12 a panthenol. Pro ten případ jsou k dostání speciální séra pro růst a zhuštění řas, musíte se ale obrnit trpělivostí a sérum důsledně pravidelně aplikovat. Výsledek by se měl dostavit do měsíce a rozhodně budete potěšena novým vzhledem svých řas.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.