Jak na zdravou mysl?

Proč je důležité pečovat nejen o tělo, ale i o mysl? Co to vlastně je ta záhadná „mysl“? Pojďme se společně podívat na to, jak ovládnout svůj mozek a zlepšit si náladu.

Naše identita i mocný nástroj

Mysl je naší mocnou součástí. Tvoří podstatnou část identity. Také to, jakým způsobem prožíváme, jednáme, jak vnímáme svět kolem nás. Její kondice velmi výrazně ovlivňuje kvalitu života. Ona je hlavním arbitrem toho, co považujeme za správné. Sídlí v ní všechny naše nálady. Její optikou pozorujeme svět kolem.

Když už jsme u optiky, jak by asi vypadal třeba dalekohled k pozorování okolí, kdybyste jej roky neudržovali? Přes zanesené špinavé čočky toho moc neuvidíte. Nebo bude obraz pokřivený, rozmazaný, negativně ovlivněný znečištěným přístrojem.

Mysl je také nástroj, skrze který vše nazíráme. Proto bychom jí měli věnovat náležitou pozornost.

Muž
Muž

Zdravá mysl = základ osobního štěstí

Při zdravém nadhledu jsou všechny překážky překonatelné, problémy zvládnutelné. Štěstí je vlastně jednoduché, když máte pod kontrolou svůj mozek. Jak si udržet dobrou náladu? Vyzkoušejte naše tipy.

1/ Dobře se vyspěte

I tak elementární a základní činnost, jakou je spánek, ovlivňuje kondici mozku a tím i náladu. V posilujícím přirozeném spánku se odehrávají nenahraditelné regenerační procesy. Blahodárný spánek je doslova lékem. Máte neklidný spánek? V tom případě s tím rychle něco dělejte. A rozhodně nesahejte po prášcích. Ty totiž nepřinášejí skutečnou úlevu.

2/ Zajděte si na terapii

Správně vedená terapie je totiž pro vaše nitro něco jako masáž pro namáhané svaly. Moderní psychoterapeut vám pomůže uspořádat myšlenky nebo vztahy, můžete se mu svěřit se svými problémy, nebo třeba jen probrat věci, které vás trápí. Psychoterapie online je moderním prostředkem pro pořádný „úklid v hlavě“.

3/ Ovládněte svůj mozek

Protože ten, kdo ovládl sám sebe, ten vyhrál. Skutečně. Přemýšleli jste někdy nad tím, co dělí úspěšné lidi od těch neúspěšných? Je to právě způsob, jakým nahlížejí na svět. A to jim přináší životní úspěchy. Narodili se totiž na stejné planetě jako vy. Jen ovládli svůj mozek a naučili jej pracovat ve svůj prospěch. Odhalte tajemství své mysli. Skvělá kniha Ovládněte svůj mozek vám v tom pomůže.

Kniha - Ovládněte svůj mozek
Kniha – Ovládněte svůj mozek
Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.