Dlažba a obklady pro stylové exteriéry či interiéry. Umíte je vybrat?

Ploch kolem domu nebo v bytě, které potřebujeme nebo chceme vydláždit, je velké množství. V mnoha ohledech je to praktické i působivé. Výběr dlažby a obkladů přitom není jen tak. Mnoho lidí vyhledává nadčasový a moderní design, nicméně stále více lidí se ohlíží především také na kvalitu. V současnosti se hodně prosazuje přírodní materiál, kdy je každý kus dlažby skutečným originálem. Velkou výhodou takových obkladů je nejen prémiový vzhled, ale také vysoká životnost.

Přírodní kámen je hitem moderních projektů

Přírodní materiály jsou kromě toho také mrazuvzdorné. Vstoupit na něj přitom můžete také naboso, a to i pod ostrým sluncem, které by běžnou dlažbu rozpálilo doběla. V případě přírodního kamene však nehrozí, že byste se popálili. Luxusní exteriérové dlažby z přírodního travertinu mají určitou pórovitost, která zajišťuje, že nehrozí uklouznutí. Také proto je tato dlažba ideální do míst jako je:

  • Okolí bazénů a bazénové lemy
  • Terasy
  • Příjezdové cesty
  • Chodníky

Všechna tato místa jsou zároveň obvykle náročná na údržbu. S travertinem vám to nehrozí. Je to další aspekt, pro který je velmi ceněný, jelikož není potřeba se o něj příliš starat. Pokud se na travertin aplikuje impregnace, tak ani nevsakuje tekutiny. Můžete na něj tedy třeba vylít i takové červené víno a nevznikne flek.

Luxus si dopřejete také v interiéru

Velkou výhodou přírodního kamene, pro což je velmi žádaný, je jeho luxusní vzhled. Nepůsobí zkrátka levně. Může tak být rovněž určitým vyjádřením společenského statusu majitele. Jeho využití je tak široké rovněž interiéru, kde zapůsobí na každého, kdo se na něj zadívá. Travertinový obklad se hojně používá k obložení krbu, stěn nebo jako obklad v kuchyni. Záleží také na vás, jaké provedení zvolíte. K dispozici jsou jak velkoformátové obklady, tak ručně vyráběné lepené mozaiky.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.