Jak na citlivou pleť

Citlivá pokožka vyžaduje speciální péči, z níž nikdy nemůžete slevit. I sebemenší prohřešek proti každodenní péči může vyvolat zhoršení, je lepší přistupovat k ní šetrně a vybírat tu nejkvalitnější kosmetiku.

Důvodem, proč je pleť suchá a citlivá, je porušení lipidové bariéry, která má udržovat pružnost a vlhkost pokožky. Primární péči tedy je zlepšit obranyschopnost pokožky a obnovit její pružnost.

Třífázová péče o pleť

O suchou pokožku se staráme ve třech krocích, musíme ji zklidnit, následně jemně vyčistit a na závěr jí dodat výživu a vláhu. Jestliže je pleť napjatá a svědí, použijte kosmetiku se zklidňujícími účinky, například s bisabolem, panthenolem, alantoinem, případně s výtažky z měsíčku lékařského nebo lékořice. Velmi vhodný je i koenzym Q 10, který zabraňuje vysychání pokožky.

Na mytí nepoužívejte nikdy mýdlo a na čištění přípravky na alkoholové bázi. Ty ještě víc vysušují, takže by pleť byla extrémně napjatá a podrážděná. Vhodné jsou čistící emulze, přípravky s obsahem oleje (například olivového), případně kvalitní micelární vody.

I suchou pleť potřebujete čas od času zbavit odumřelých buněk. Peeling si vyberte opravdu velmi pečlivě a před použitím na tváři si ji zkuste někde na místě méně viditelném. Nikdy nepoužívejte chemický peeling.

Ranní a noční péče

Suché pokožce potřebujete zajistit vláhu a dostatek výživných látek, které napomáhají jejímu zpevnění a pružnosti. A protože lidský organizmus nejlépe regeneruje ve spánku, nezapomeňte na výživnou péči večer před spaním. Krém nebo výživné sérum nanášejte na pečlivě vyčištěnou pleť, nikdy nechoďte spát neodlíčená. Můžete si také dopřát některou z pleťových masek, která dodá potřebné živiny.

Ráno, před odchodem do práce, pleť dostatečně hydratujte a opakujte to během dne pokaždé, kdy ucítíte, že je zase nepříjemně napjatá. Mějte hydratační krém vždy při ruce.

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.