Jak elegantně schovat tiskárnu

Tiskárny jsou nepochybně nepostradatelná zařízení jak na pracovišti, tak v domácnosti, nicméně  dokáží snadno pokazit celkový dojem z jinak sladěného interiéru. Zejména při vybavování domácí kanceláře jste se možná setkali s problémem, kam tiskárnu umístit, aby byla co nejméně viditelná a hlavně aby co nejméně překážela. Například laserové tiskárny bývají často velké a neskladné, což především v malých prostorách může představovat problém. I tiskárnu, která není zrovna designovým skvostem, lze ale s trochou vynalézavosti snadno schovat. Nemusí vám překážet na pracovním stole a navíc se může stát i stylovým a elegantním doplňkem vaší domácí pracovny. S dnešními moderními přístroji, které umožňují bezdrátové připojení přes síť Wi-Fi, můžete navíc tiskárnu umístit skutečně kamkoliv.

Schovejte ji!

Pokud chcete tiskárnu zcela ukrýt před zraky návštěv či ostatních členů domácnosti, nejsnazším způsobem bývá její fyzické přemístění. K tomuto účelu vám skvěle poslouží úložný kontejner s kolečky, ve kterém kromě tiskárny můžete skladovat i další příslušenství jako například papíry, šanony či náhradní cartridge a tonery. Po skončení práce pak kontejner s tiskárnou a barvami do tiskárny můžete přesunout pod pracovní stůl, nebo jej uložit do jiné místnosti. Dalším šikovným řešením je umístiti tiskárnu do uzavíratelné skříně či šuplíku. V tomto případě je však nutné dobře promyslet způsob jejího zapojení do sítě. Pokud máte tiskárnu spolu s dalšími pracovními nutnostmi umístěnou v otevřeném boxu, můžete si na ni zkusit doma ušít textilní závěs, který bude dobře doplňovat celkový design interiéru.

Využijte volný prostor netradičně

Při umisťování tiskárny hledejte dosud nevyužité prostory Pokud pod desku pracovního stolu namontujete poličku, získáte tím místo nejen na tiskárnu, ale i na další nezbytnosti, které nechcete vystavovat na odiv případným návštěvníkům. Myslete ale na to, že tiskárna může vážit až několik kilogramů. Dbejte proto na to, aby byla police dostatečně pevná. Tiskárnu můžete také uložit do volné police v knihovně, kde se mezi hřbety vašich oblíbených titulů téměř ztratí. Návštěvníky pak bude jistě více zajímat obsah knihovny než vaše tiskárna.

Tiskárna jako stylový doplněk

Tiskárnu však nemusíte nutně ukrývat, ale můžete z ní vytvořit stylový doplněk interiéru. K tomuto účelu vám skvěle poslouží například proutěný box, do kterého vyřežete potřebné otvory na kabely a na papír.  Pokročilejší kutilové si mohou přesně na míru své tiskárny vyrobit dřevěný box s otvorem pro papíry a kabely. Výhodou tohoto designového „maskování“ je, že tiskárnu můžete mít uloženou viditelném a dobře přístupném místě. Z nevzhledného plastového zařízení se touto jednoduchou úpravou rázem stane vychytaný designový prvek, za který se ani v nejmenším nebudete muset stydět.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.