4 sporty, které vám zpevní zadek

Plavková sezóna vypukla, je na čase  začít si užívat léto naplno. Jenže mnohá z nás se děsí pomyšlení, že by měla nosit krátké šortky či sexy bikiny, které ve skutečnosti sexy nejsou, protože jí do nich chybí pevný zadek. 

Týká se to i vás? Není čas na lítost, je na čase s tím něco dělat. K pevnému pozadí nepotřebujete vyloženě trávit dny v posilovně, stačí si vybrat sport, který vám s tím pomůže.

In-line brusle

Jízda na bruslích se podobá samotnému běhu. Napomáhá zpevňovat hýžďové a stehenní svaly lépe, než cokoli jiného. Výhoda tohoto sportu je, že příliš nezatěžuje klouby, proto jsou brusle vhodné pro lidi s nadváhou, začátečníky ve sportování i pro ty, co mají zdravotní problémy s klouby. Se vším, s čím nově začínáte, začínejte pozvolna a nepřepalte to. Aby se vám začaly spalovat tuky a formovat váš zadeček musíte ale vytrvat aspoň 30 minut.

Běh v nerovném terénu

Samotný běh je velmi přínosným sportem pro vaše tělo a váš zadeček vám rozhodně poděkuje, protože díky nerovnému terénu se formuje rychleji. Proto neváhejte a naplánujte si trasu do přírody. Dobré je se běhu věnovat co nejčastěji, klidně třikrát do týdne, aby efektivita byla větší. V případě, že budete běhat ve městě, zařaďte si do vaší trasy několik schodišť. S nástupem spalování je to téměř stejné jako u bruslení. Snažte se běhu věnovat déle než 30 minut.

Horská turistika

Jestli milujte přírodu – kopce, hory – je chůze po horách pro vás jasná volba, jak skvěle formovat zadeček. V době, kdy zdoláváte kopce a užíváte si horský terén, vaše hýždě přirozeně a efektivně pracují, což i vy brzy poznáte.

Plážový volejbal

Kolektivní sport, při němž si skvěle formujete zadeček, je plážový volejbal. Písek, ve kterém je pohyb při volejbal náročnější, vám k pevnému pozadí pomůže mnohem rychleji, než klasická forma tohoto sportu.