Internetová seznamka a její úskalí

Internetová seznamka je fenomén, který v posledních letech prožíval menší útlum, avšak v současnosti se opět hlásí o slovo a chystá se tak na svůj velkolepý comeback! Zatímco dříve byly seznamky na internetu dobře známým pojmem a profil alespoň na jedné z nich měl snad každý, poslední roky se od tohoto způsobu seznámení upustilo. Seznamky sice fungovaly dále, ale netěšily se takové návštěvnosti a popularitě. Teď je ale všechno jinak a online seznamky jdou opět do popředí našeho zájmu! Není ale všechno zlato, co se třpytí, tudíž i internetová seznamka nemá jen kladné stránky. Na úskalí seznamování se na internetu se teď společně s námi můžete podívat v následujících řádcích.

Pozor kdo je na druhé straně, aneb jaká úskalí skrývá internetová seznamka?

Možná vás představa snadného seznámení se s někým cizím beze strachu či trapnosti skutečně nadchla a na internetové seznamky teď pějete jen samou chválu. Jenže pozor – ne vždy jsou kladná slova na místě! Ačkoli je pravda, že online seznamky mnoha lidem pomohly najít spřízněnou duši napříč celou republikou, je mezi námi i spousta těch, kteří nemají s tímto způsoben seznamování zrovna dobré zkušenosti.

Na co byste si měli dát na internetové seznamce pozor?

Rozhodli jste se založit si profil minimálně na jedné online seznamce a už teď se nemůžete dočkat, až budete pročítat desítky odpovědí? Pak vám doporučujeme postavit se nohama zase pěkně na pevnou zem a nejdříve se podívat, jaké špatnosti na vás ve virtuálním světě mohou číhat!

  • Falešné profily

    Založit si profil není nic složitého, často vám tento úkol zabere jen několik málo minut a není se tedy čemu divit, že vzniká tolik falešných profilů. Lidé se často schovávají za fotkami někoho úplně jiného a vydávají se tak za někoho, kým ve skutečnosti nejsou. Bohužel se k takovému kroku uchylují jak ženy, tak i muži, tudíž si nemáme co vyčítat. Falešný profil často na první pohled nepoznáte a mnohdy ta navážete kontakt s člověkem, který vám o sobě neříká pravdu.

  • Nežádoucí zprávy

    Dalším problémem internetových seznamek je skutečnost, že si každý může napsat cokoli se mu zamane. Za monitorem počítače mnoho lidí nabírá odvahu, které se jim během rozhovoru tváří v tvář nedostává a výsledky takového jednání následně opravdu stojí za to. Dejte si tedy pozor na nevyžádané zprávy, kdy vás dotyčná osoba může urážet, slovně napadat nebo vám posílat fotografie, o které vůbec nestojíte – často lechtivého charakteru.

  • Zrušení kontaktu

    Navázat kontakt s někým druhým je prostřednictvím internetové seznamky opravdu jednoduché. S člověkem sedícím na druhé straně online konverzace tak můžete navázat přátelský i milostný vztah. Nevýhodou vztahů na dálku a to jakýchkoli, je fakt, že kontakt může být kdykoli přerušen a to bez udání důvodu. Pokud se upnete na člověka na internetu a on vám jednoho dne přestane odpovídat, zablokuje se vás nebo odstraní z přátel, pak s tím bohužel nic neděláte a nezbude vám nic jiného, nežli se s nastalou situací smířit.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.