Co nejvíce trápí ženy po padesátce

Možná vás to překvapí, ale ženy po padesátce nejsou tak šťastné a veselé, jak si jejich okolí myslí. Společnost je toho názoru, že si ženy v tomto věku znovu začínají užívat, mají více volného času, mohou se věnovat samy sobě nebo svým koníčkům. Jedná se ale pouze o předsudky, které se mnohdy nesetkají s pravdou. Jakmile žena překročí hranici padesáti let, nastane v jejím životě zlom – a ne vždy v tom nejlepším světle.

Proč se ženy po padesátce trápí?

Možná jste i vy na narozeninovém dortu sfoukla tento počet svíček, ale váš život se nezačal ubírat směrem, který vám společnost předurčila. Najednou se neumíte radovat, nic vás nebaví, v noci nemůžete spát a váš život tak ovládá smutek, samota a trápení. A co nejvíce trápí ženy po padesátce? Na to se teď společně s námi a dnešním článkem můžete podívat!

Jsem sama!

Mnoho žen po oslavení padesátých narozenin má tendenci se zastavit na místě, ohlédnout se zpátky a zrekapitulovat svůj dosavadní život. Na tom samozřejmě není nic špatného, člověk si alespoň uvědomí, co všechno již za půl století zvládl, jak dlouhou cestu ušel a co dokázal. Jenže mnohdy taky přijde zjištění, které není vůbec příjemné. Podíváte se zpátky a uvidíte, že s vaším manželem vedle sebe spíše přežíváte, nežli abyste žili společně, možná jste již nějakou dobu rozvedená a najednou na vás padne splín. Možná se tolik nevídáte s kamarádkami a uvědomujete si, že jste vlastně sama. Úplně sama.

Děti mě nepotřebují!

Mít děti je ten nejkrásnější dar v životě, což bez rozmyslu jistě potvrdí každá žena. Celý jejich život se o ně pečlivě staráte, dáváte jim maximum lásky co vůbec dokážete dát, vedete je na jejich životní pouti. A pak najednou přijde den, kdy děti dospějí, často se tak stává právě v období padesátého věku ženy, kdy se děti osamostatní, vylétnou z hnízda a založí své vlastní rodiny. Vy tak začnete mít pocit, že jste nepotřebná, protože se o sebe dítka umí postarat sama.

Můj život nemá směr!

Další starostí ženy po padesátce je pocit, že jejich život postrádá směr. Pokud už nechodí do práce nebo naopak navštěvují zaměstnání, které je nebaví, nemají žádné koníčky nebo na ně zapomněly, může se dostavit splín, znuděnost a stereotyp.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *