Hydroizolační hmoty a materiály jsou klíčové pro dlouhou životnost vašeho domu

Při každé rekonstrukci domu platí, že je lepší si vše dvakrát promyslet než potom dělat nákladné opravy. Mezi jeden z nejdůležitějších prvků, na které se nesmí zapomenout, patří kvalitní hydroizolace. Ta slouží samozřejmě k tomu, aby vlhkost nepronikala tam, kde ji nechceme. Pokud nyní vynecháme hydroizolace, které se používají třeba v koupelnách, tak mezi naprosto zásadní místa v domě, kde je potřeba zamezit průniku vlhkosti, patří základy a také střecha.

Základy každé stavby potřebují ochranu

V případě základů se používají speciální membrány, které ochrání nejen základové desky, ale třeba klidně také terasy či balkony. Některé z těchto ochranných bariér mohou být také samolepící, a tak je jejich aplikace velmi snadná. Samozřejmostí je, že odolávají teplotám pod bodem mrazu. Hydroizolace základů může být také na bázi pružné cementové malty, která ochrání betonové povrchy, které jsou například vystaveny tlakové vodě. Takováto malta se aplikuje štětcem, válečkem nebo nástřikem. Další druhy izolace mohou být zase vhodné na povrchy, které jsou vystaveny vysokému namáhání. Může jít třeba o nosné stěny nebo garáže.

Společnou vlastností všech typů hydroizolace je zpravidla vysoká odolnost, která zajistí, aby byly zachovány jejich co nejlepší parametry po dlouhou dobu. To znamená, aby materiál:

  • Odolával stárnutí
  • Zachoval si svou pružnost
  • Efektivně přemosťoval trhliny

Také vaše střecha potřebuje hydroizolační ochranu

Mezi další stěžejní konstrukční prvek každého domu patří samozřejmě střecha. Na trhu jsou k dispozici také hydroizolace střechy, které umožní ochránit před průnikem vody i ploché střechy, které mohou být v tomto ohledu náchylnější. Výsadou těchto typů izolací je jejich vysoká pružnost a chemická odolnost. Samozřejmostí je stejně jako v případě základů schopnost efektivně přemostit trhliny.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.