Proč jsou někteří lidé tak přitažliví

Napadla vás někdy otázka, proč si někteří lidé okamžitě získají zájem protějšku, jsou přitžliví a vyhledávání? A proč zase naopak někdo zapadne v davu, je šedivý a ne příliš žádaný? Přitom přitažliví lidé nemusí nutně být krásní.

Vědci v tom mají jasno a my vám zkusíme jejich závěry přiblížit. A možná vám přijdou vhod i tipy, jak si přitažlivost zvýšit. Protože i vy můžete ovlivnit, jak přitažliví pro své okolí budete.

Všechno je to chemie

Bez ohledu na to, kam až naše civilizace dospěla, v některých případech se ještě stále řídíme poněkud atavisticky, tedy čichem. Přitom nezáleží na tom, jak nám voní aftershave muže před námi, řeč je o feromonech. Pokud to trochu přeženeme, dá se naše vnímání opačného pohlaví přirovnat k očuchávání pejsků, jenže my to neděláme tak okatě. Feromony jsou jako látky, které produkují všichni savci a které mají silný vliv na sexuální podvědomí opačného pohlaví. A lidé jsou přirozeně také savci. Takže i když se snažíme na opačné pohlaví zapůsobit dobrým povoláním, skvělou figurou či společenským postavením, rozhodující slovo má nakonec stejně “chemie”.

Co považují za přitažlivé ženy

když odmyslíme feromony, které už koneckonců můžete zakoupit například v podobě parfému, jsou oblasti, které můžete ovlivnit, abyste byli přitažlivější.

Opálení muži jsou pro ženy mnohem přitažlivější. Důvody byly donedávna dostnejané, ale i na to už vědci našli odpověď. Jde o vitamin D a jeho vliv na hladinu mužského hormonu testosteronu. Čím víc se vystavujete slunci, tím lépe se tvoří díky UV záření v kůži vitamín D. Jeho hladina je přímo úměrná hladině testosteronu a ten je pro přitažlivost hodně důležitý.

Kortizol, tedy jeho nízká hladina, odpovídá nízké míře stresu. Jednodušše řečeno, ženy upřednostňují muže pohodáře. Klidný, vyrovnaný chlap je symbol přitažlivosti. Kdo by dobrovolně vyhledával rozčileného či věčně vzteklého chlapíka, ne?

Náš tip na závěr: Jestli chcete slavit úspěchy u opačného pohlaví, buďte přirozeně vřelí, vyrovnaní a při komunikaci příjemní. Když k tomu podpoříte “chemické procesy” upraveným zevnějškem, solidní prací a dalšími pozitivními vlastnostmi, vaše přitažlivost se exponencionálně zvýší.