Poznejte krásy slovenské přírody v pohodlí na cestě i v hotelu

Naši sousedé mají k dispozici nádhernou přírodu, hory i jedinečné jídlo. Cestování na Slovensko se vám rozhodně vyplatí, protože se tam snadno domluvíte a získáte úžasné zážitky. Nízké Tatry svou krajinou okouzlí každého a potěší nejen vášnivé lyžaře, ale také turisty a milovníky dobrého jídla. Základem je cestování v komfortu, který můžete získat díky pár produktům. O co se jedná?

Na cesty jedině bezpečně

Ještě předtím, než se vydáte na cestu, musíte si auto řádně vybavit. Mezi základní vybavení rozhodně patří nabíječka autobaterií pro případ, že vám baterie nefunguje správně. V autě byste ale měli mít také klíče na kola, kanystr na benzín nebo tažné lano, kdyby se stala nějaká porucha.

Záleží také na typu vozidla, kterým chcete vyrazit na dovolenou. Jestli máte elektromobil, budete jistě potřebovat také nabíjecí příslušenství pro váš vůz. Výše uvedené by ale měl mít v autě každý, protože na cestách se může stát cokoli.

Příslušenství, se kterým budete cestovat pohodlně

Cesta na Slovensko může být zdlouhavá. Existuje mnoho produktů, které vám mohou zpříjemnit dlouhou cestu. Volit musíte samozřejmě podle toho, kdo bude v autě. Pro děti se vyplatí mít hračky, organizér na zadní sedadla nebo speciální držák, do kterého můžete umístit chytrý telefon nebo tablet. Díky tomu se děti budou moci dívat i při cestě na pohádky, aniž byste se obávali, že jim zařízení vypadne z ruky. Kromě toho se vám bude hodit také

  • cestovní polštářek,

  • koberečky do auta,

  • clona na čelní sklo,

  • autonabíječka na telefony a další zařízení.

Myslet byste ale měli také na kufr svého auta. Chladicí box nebo chladicí taška vám udrží jídlo a pití v chladu během cesty i v parném létě. Vany do kufru jsou zase velmi šikovné, protože vám díky nim nebude nic cestovat po kufru a kdyby se něco vylilo, nezničí vám tekutina nebo špína interiér kufru. Jde o maličkost, ale může vám při cestování i jízdě do práce hodně pomoci.

Prozkoumejte Slovensko z nejkrásnějšího místa

Slovensko je nádherná země, kde najdete divokou přírodu, vysoké hory i luxusní hotely. Hotel Chopok se nachází v části Jasná v Nízkých Tatrách a nabízí svým hostům nejlepší služby a vynikající jídlo. Ubytování v tomto hotelu si užijí i náročnější jedinci, kteří si chtějí na dovolené užít skutečný komfort.

Oblast Jasná je na Slovensku považována za jednu z nejkrásnějších, a jestli máte v plánu aktivní dovolenou, neexistuje lepší místo. Nespočet aktivit pro jedince, páry i rodiny tam najdete v létě i v zimě. V létě si užijete turistiku, Dračí cestu s dětmi nebo muzeum lanovky. V zimě na vás čekají ski areály a velké množství zimních radovánek na sněhu.

Slovenská příroda je nádherná ve dne i v noci

Divoká příroda plná zvířat je samozřejmě i u nás, ale na Slovensku si tím můžete oživit svou dovolenou. Chcete pozorovat v noci zvířata, aniž byste potřebovali světlo? Termovize Pard je skvělým pomocníkem. Termovize nepotřebuje žádné světlo a přitom vám na monitoru jasně ukáže, co máte před sebou. Dokáže zachytit tělesné teplo, takže uvidíte každé zvíře ve svém okolí.

Pozorovat takto můžete sovy, netopýry, srnky, lišky, divoká prasata i vlky. Díky baterii si ji můžete vzít ven a zkoumat místní přírodu i v noci, kdy většina zvířat vylézá ze svých skrýší. Při výběru termovize na dovolenou musíte zhodnotit, co vám bude stačit. Jistě postačí nějaká levnější varianta, ale měli byste vždy zhodnotit následující kritéria:

  • obrazovka a kvalita obrazu,

  • přesnost a citlivost přístroje,

  • napájení a životnost baterie,

  • formát pořízených souborů a velikost paměťové karty.

Co si sbalit s sebou?

Obsah vašich zavazadel pochopitelně závisí na mnoha faktorech, včetně ročního období. Na jednu věc byste ale neměli zapomenout nikdy. Dětské, dámské a pánské mikiny pro celou rodinu se vám při dovolené na Slovensku nikdy neztratí. Počítejte s tím, že ve vyšší nadmořské výšce bude i v létě chladněji. Večery zde budou také chladnější, takže mikinu nebo bundu jistě unesete.