Cviky obličejové jógy

Obličejová jóga vás může zbavit viditelných vrásek se stejnou účinností jako lifting. To je hlavní důvod, proč se o tuto formu jógy zajímá stále více žen. A nejen jich. Díky sérii speciálních cviků si uvolníte a posílíte svaly na obličeji a na krku, zbaví vás napětí a stresu. Obličejová jóga vás bude bavit.

Další výhodou obličejové jógy je skutečnost, že se díky jejím cvikům zbavíte vrásek, pleť se vám vyhladí jako po botoxu a ještě vám obnoví tvorba kolagenu, díky němuž je pleť hladká a zářivá.

Jak na vrásky na krku

Na krku se spolehlivě pozná stáří ženy. Změny způsobené stárnutím plati zastavíte cvikem “labutí krk”. Navíc pomůže i s povislou čelistí a druhou bradou. Jak cvik provést? Spojte dlaně k sobě a natáhněte ruce před sebe. Ramena tlačte dolů, lopatky k sobě, otevřete hrudník. Zvedněte hlavu o 45 ° nahoru doprava a našpulte rty, jako byste chtěli někoho políbit. Dýchejte klidně, vydržte 5 dechů. Opakujte 2 – 4x a pak cvik proveďte na levou stranu. Až získáte při cvičení jistotu, můžete pootočit ruce v opačném směru, než máte otočenou hlavu. Benefity se tím ještě posílí.

Jak na vrásky na čele

Vrásky na čele (a hlavně ty svislé mezi obočím) nám dodávají nazlobený výraz. A nikdo přece nechce být celý den zamračený. Vám stačí, když se naučíte tento cvik: přiložte ukazováček a prostředníček nad začátek obočí, roztáhněte prsty a jemně stlačte. Zamračte se 5x tak, aby se u toho neobjevila žádná vráska, a pak obličej uvolněte. Zbytek čela a obličeje musí zůstat v klidu. Po celou dobu v klidu dýchejte. Opakujte 2x.

Jak na vrásky kolem očí

kolem očí je pleť úplně nejslabší, proto se v těchto místech vrásky objevují nejdříve. Říká se jim vrásky smíchu, ale smát se dá i bez vrásek. Jak? Nejprve si kolem očí aplikujte krém, aby pokožka zůstala hezky pružná. Ukazováček položte vedle vnějšího koutku oka, prostředníček pod oko. Roztáhněte prsty. Na 5 vteřin přivřete oči a pak na 3 vteřiny povolte. Opakujte 3 – 5x, při cvičení tlačte lopatky k sobě a ramena dolů.